• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

Проблема не в Путіні: У Росії пояснили причини відставки Назарбаєва

Реклама на dsnews.ua
Відставка президента Казахстану Нурсултана Назарбаєва планувалася давно, і причини цього кроку виключно всередині проблем країни та пристрої влади

Таку думку в ефірі ObozTV озвучив російський опозиційний політик Ілля Пономарьов, передає "ДС".

Він уточнив, що Назарбаєв свідомо вносив конституційні зміни і за останні роки встиг "правильно розставити всі фішки на галявині".

"Будь-яка людина, що знає казахстанську політику, розумів, що в цьому році Назарбаєв піде у відставку. Президент свідомо вчинив ряд дій по зміні законодавства, в тому числі конституційних. Я впевнений, що причина відставки Назарбаєва не в Путіні, не в Китаї або Америці, вони виключно у внутрішніх проблемах країни і пристрої влади", - сказав він.

Чергові вибори в Казахстані відбудуться в квітні 2020 року, нагадав Пономарьов. За його словами, в країні є три реальних кандидати на пост президента.

"Назарбаєв дав трохи більше року пану Касим-Жомарту Токаєву, який зайняв його посаду, до наступних виборів у квітні 2020 року. Але до кінця не зрозуміло, хто буде президентом країни. В цьому сенсі зараз починається найцікавіше. Є три реальних кандидати, які можуть стати президентом і що в голові у Назарбаєва, насправді сказати абсолютно складно і до кінця неможливо. У Казахстані за законодавством не буває дострокових виборів. Не дивлячись на те, що чинний президент іде у відставку, спадкоємець, який призначається автоматично, за посадою, повинен дочекатися наступних президентських виборів в строк. І це теж одна із змін, які створив Назарбаєв саме з цією метою", - додав опозиціонер.

Як повідомляла "ДС", 19 березня президент Казахстану Нурсултан Назарбаєв заявив, що йде у відставку.

    Реклама на dsnews.ua