• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

Проблеми з транзитом газу. Протести у Білорусі налякали російський "Газпром"

Реклама на dsnews.ua

Російський газовий монополіст концерн "Газпром" побоюється, що протести в Білорусі підвищать ризики транзиту газу до Європи

Про це компанія попередила інвесторів в меморандумі до випуску нових єврооблігацій, інформує "ДС" із посиланням на РБК.

"Політичні заворушення в Білорусії збільшують ймовірність порушень транзиту газу по білоруській ділянці газопроводу Ямал-Європа", — йдеться в заяві російського концерну.

Росіяни також стурбовані з приводу роботи своєї дочірньої компанії "Газпром трансгаз Білорусь", якій можуть зашкодити протести і страйки.

"Нинішня політична криза в Білорусі і невизначеність щодо подальшого розвитку ситуації також збільшують ризики виникнення політичної нестабільності і ускладнень у відносинах між Росією і Білоруссю", — припускають в "Газпромі".

Компанія попереджає, що така ситуація може перешкоджати нормальному веденню бізнесу і призвести до припинення виробничих процесів, збоїв у ланцюжку поставок, затримок у контрактних розрахунках, підвищеної нестабільності на фінансових ринках, знецінення активів, кризи ліквідності в банківському секторі та інших несприятливих економічних наслідків.

Довідка. "Газпром" поставляє газ через Білорусь до Німеччини газопроводом Ямал-Європа потужністю 33 млрд куб. м. Протяжність газогону становить понад 2 тис. км.

Як писала "ДС", 23 вересня в Палаці незалежності в центрі Мінська відбулася таємна церемонія інавгурації Олександра Лукашенка, який очолює Білорусь з 1994 року. Після цього в країні поновилися масові акції протесту, що почалися після виборів 9 серпня; на вулиці білоруський міст вийшли сотні тисяч людей.

Уряди багатьох західних країн відмовилися визнати Лукашенко легітимним президентом Білорусі. Згодом аналогічну позицію висловили у США та Канаді. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що так звана "інавгурація" Лукашенка "не означає його визнання легітимним главою білоруської держави".

В акції протесту в Мінську 4 жовтня взяли участь десятки тисяч людей. Силовики неодноразово застосовували проти протестувальників водомети, один з них мітингувальники вивели з ладу.

    Реклама на dsnews.ua