• USD 36.6
  • EUR 39.9
  • GBP 45.3
Спецпроєкти

Проблемні переговори: РФ може "перекрити" експорт нафти в Білорусь

Реклама на dsnews.ua
Переговори Москви і Мінська опоставках російської нафти на білоруські НПЗ в 2020 році продовжуються затягуватися, з-за цього можливе припинення експорту з 1 січня 2020 року

Про це повідомляє Reuters, передає "ДС".

Як зазначається, припинення поставок нафти буде означати появу додаткових експортних обсягів російської суміші Urals на інших напрямках, зокрема у балтійських портах.

Москва і Мінськ не можуть домовитися щодо ціни на нафту, тарифу на транзит через територію Білорусі, а також про компенсацію за погіршення економіки білоруських нафтопереробних заводів після проведення податкового маневру в Російській Федерації.

На вирішення питання у країн залишилося менше доби. Інакше 1 січня 2020 року Росія припинить поставки нафти в напрямку Білорусі.

"Повний обсяг поставок за графіком вже точно не вийде, а поставлять у січні хоч щось- залежить від переговорів", - сказав один з джерел у галузі.

Нагадаємо, в Білорусі і Росії залишився ряд неузгоджених питань щодо інтеграції держав. Уряди країн повинні погодити питання формування цін на нафту і газ, наслідків реалізації податкового маневру та усунення бар'єрів щодо доступу товарів на внутрішні національні ринки.

    Реклама на dsnews.ua