• USD 27.9
  • EUR 33.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Пропагандистка Скабєєва образила Тихановскьку й висміяла білоруську мову

Реклама на dsnews.ua

Російська пропагандистка Ольга Скабєєва образливо висловилася на адресу колишнього кандидата в президенти Білорусі Світлани Тихановської, посміявшись, зокрема, над її прагненням вивчити білоруську мову

Свою "вагому" думку пособниця Кремля висловила у себе в Instagram, передає "ДС".

З глузду зʼїхала!! Тихановська обіцяє відродити в Білорусії (Білорусі, — прим. "ДС") білоруську мову. А для того, щоб самій вивчити її, ввела у своєму штабі раз на тиждень "день білоруської мови", — написала Скабєєва, не пояснивши, що саме її збентежило в ініціативі Тихановської.

Не оминула пропагандистка увагою і заяву лідерки білоруської опозиції про готовність зустрітися з президентом РФ Путіним: "З глузду зʼїхала-2!! Світлана "президент" Тихановська подякувала білоруській діаспорі в Німеччині за тиск на місцеву владу і заявила, що хоче зустрітися з Путіним, щоб переконати російську владу, сумніваючись в його (Путіна) далекоглядності".

Допис Скабєєвой
Допис Скабєєвой

У коментарях під дописом Скабєєвої про білоруську мову, які, за деякими даними, активно модеруються, прихильники пропагандистки почали розвивати "українську тему".

"Під копірку українські стереотипи!" — обурюється дехто glugev. "По стопах України, потім російську мову заборонять", — лякає користувач під ніком napalkovy_family.

Як писала "ДС", 23 вересня в Палаці незалежності в центрі Мінська відбулася таємна церемонія інавгурації Олександра Лукашенка, який очолює Білорусь з 1994 року. Після цього в країні поновилися масові акції протесту, що почалися після виборів 9 серпня; на вулиці білоруський міст вийшли сотні тисяч людей.

Уряди багатьох західних країн відмовилися визнати Лукашенко легітимним президентом Білорусі. Згодом аналогічну позицію висловили у США та Канаді. Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба зазначив, що так звана "інавгурація" Лукашенка "не означає його визнання легітимним главою білоруської держави".

В акції протесту в Мінську 4 жовтня взяли участь десятки тисяч людей. Силовики неодноразово застосовували проти протестувальників водомети, один з них мітингувальники вивели з ладу.

    Реклама на dsnews.ua