• USD 28.2
  • EUR 34
  • GBP 38.2
Спецпроєкти

Протести у Парижі: 42 затриманих і 8 постраждалих поліцейських

Реклама на dsnews.ua

В результаті протестних акцій в столиці Франції Парижі проти поліцейського насильства в суботу, 5 грудня, затримано 42 людини. 8 поліцейських отримали поранення в зіткненнях з маніфестантами

Так, під час протестів проти закону про кримінальну відповідальність за поширення фото і відео з поліцейськими учасники акції розбили вікна супермаркету, агентства нерухомості і банку, передає "ДС" з посиланням на повідомлення поліції Парижа в Twitter.

Крім того, демонстранти кидали петарди, каміння та інші предмети в поліцейських.

Силовики відповідали на це застосуванням сльозогінного газу.

Також правоохоронці заявили, що в Парижі в суботу, 5 грудня, в протестах брали участь п'ять тисяч людей. Всього по країні вийшли на марші близько 52,3 тисяч осіб, що значно менше ніж тиждень тому. Тоді тільки в Парижі в акціях брали участь 46 тисяч осіб, а по країні — 133 тисячі.

Нагадаємо, протести почалися через закон про захист поліції, який Франції отримав назву "про глобальну безпеку", і який пропонує криміналізувати фото- і відеозйомку поліції, яка здійснюється з недоброзичливими намірами.

Критики називають його "законом, який вб'є свободу" і вказують на те, що це буде перешкоджати як звичайним громадянам, так і журналістам знімати дії поліції під час акцій протесту, а це порушує можливість контролювати, чи не перевищує поліція свої повноваження.

Після протестів в парламенті заявили, що суперечлива стаття 24 "закону про глобальну безпеку", яка стосується захисту поліцейських від переслідувань, буде "повністю переписана".

    Реклама на dsnews.ua