• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Протестувальники проти заборони абортів у Польщі відкинули компроміс від Дуди

Реклама на dsnews.ua

Лідерки "Загальнопольського страйку жінок" відкинули пропозицію президента Анджея Дуди, який запропонував у минулу пʼятницю компромісний варіант: дозволити аборти у випадку летальної вади плоду, але заборонити переривання вагітності, коли дитина з вадами може жити

 Вони підкреслили, що не може бути мови про жодні проміжні рішення, передає "ДС" з посиланням на Укрінформ.

Крім того, організація створила в неділю Консультативну раду та висунула перелік вимог до влади, а також відкинула компромісну ініціативу президента Анджея Дуди щодо абортів.

Як повідомила лідерка "Загальнопольського страйку жінок" Марта Лемпарт, Рада працюватиме над систематизацією проблем, які сигналізують протестувальники, і шляхами вирішення проблем.

"Рада збиратиме, впорядковуватиме і представлятиме голоси масових протестів, готуватиме варіанти виходу із ситуації…",- заявила Лемпарт.

Вона представила попередній перелік осіб, які увійшли до складу Ради, серед яких є громадські активісти, колишні представники "Солідарності", політики. За її словами, Рада обере комітет, який буде уповноважений вести переговори з урядом.

Члени Ради представили основні вимоги до влади. Зокрема, йдеться про вирішення проблем з абортами, підтримку ЛГБТ-спільноти, створення світської держави й усунення занять релігії зі шкіл, деполітизацію державних структур, покращення ситуації в системі охорони здоров’я і в питаннях захисту клімату, покращення системи освіти, заборону неофашистських організацій, гарантування нормальних трудових угод працюючим, розширення допомоги інвалідам та заборону пропаганди та дезінформації.

Речник уряду Польщі Пьотр Мюллер у понеділок на радіо ZET заявив, що виконання частини озвучених вимог протестувальників передбачає короткі часові рамки. Відтак, на його думку, з боку "Загальнопольського страйку жінок" йдеться не про діалог, а про підвищення градусу напруги в суспільстві.

Згідно з опитуванням центру United Surveys dla видання Dziennik Gazeta Prawnf i радіо RMF FM, ініціативу президента Польщі не підтримує 60,7% поляків, підтримує лише 29,8%. Ініціатива провладної більшості щодо обмеження абортів знищила також підтримку партії "Право і Справедливість" (PiS). За цю партію сьогодні готові проголосувати 30,9%, що майже на 10% менше, ніж місяць тому. На цьому фоні дещо зросла підтримка двох найбільших ліберальних партій – Громадянської коаліції (25,3%) і руху Шимона Головні "Польща 2050" – 14,7%, підтримка яких зросла, відповідно, на 2% і 5,6%.

Нагадаємо, у Польщі другий тиждень поспіль тривають протести проти рішення Конституційного трибуналу Польщі, який 22 жовтня визнав, що аборт на підставі патології плоду порушує конституційний принцип захисту життя, повʼязаний з положенням про гідність людини. Це звужує легальне поле для абортів. Відтепер вагітність можна переривати лише за умови, що вона стала наслідком зґвалтування чи інцесту, або у разі загрози життю жінки.

Це рішення обурило багатьох поляків, на знак протесту громадяни вийшли на вулиці. За оцінками "Загальнопольського страйку жінок", лише в п’ятницю по всій Польщі на вулиці міст вийшли понад 800 тис. поляків.

    Реклама на dsnews.ua