• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Протестувальники у Білорусі оприлюднили план дій на найближчі дні

Реклама на dsnews.ua

На сьогодні, 17 серпня, та на наступні дні до виконання владою Білорусі вимог оголошено загальнонаціональний страйк, до якого протестувальники закликають приєднатися всі підприємства країни

Про це йдеться у заяві, оприлюдненій у ніч на 17 серпня у Telegram-каналі NEXTA, інформує "ДС".

Мітингарі вимагають, аби правоохоронці відпустили всіх політичних увʼязнених і затриманих під час мирних акцій та правди про зниклих безвісти, "аби Лукашенко пішов, а також чесного і відкритого суду над карателями та садистами".

До виконання цих вимог вони оголосили загальнонаціональний страйк, приєднатися до якого кличуть всі підприємства країни. Робочі колективи Білорусі також закликали сформувати страйкоми, які офіційно будуть представляти їхні інтереси.

На сьогодні оголошено наступні акції:

Мінськ. 10:00. Якщо Лукашенко приїде на МЗКТ, учасники протесту закликають всіх робочих з інших підприємств підійти до колег і підтримати їх.

О 18:00 учасники протесту планують зайняти площу Незалежності разом з Проспектом і почати сидячий страйк. Так вони планують робити до виконання їхніх вимог.

По всій країні о 18:00 робітники всіх підприємств і жителі міста йдуть в центр, де в останній раз викликають "мера на килим". 

"Якщо мер відмовляється публічно підтримати народні вимоги, страйкоми та жителі міста мають повне право не визнавати його більше владою", — йдеться в повідомленні.

Як писала "ДС", 9 серпня в Білорусі відбувся основний день голосування на президентських виборах. За даними Центрвиборчкому, за Олександра Лукашенка проголосували приблизно 80% виборців. Після оголошення попередніх результатів на вулиці білоруських міст вийшли сотні тисяч людей, протестуючи проти масштабних фальсифікацій, силовики почали затримування. Станом на 10 серпня було затримано близько трьох тисяч осіб, у ніч на 11 серпня — ще близько двох тисяч, 12 серпня МВС Білорусі відзвітувало про затримання понад тисячі осіб, а 13 серпня — про 700. Загалом відомо про щонайменше шість тисяч затриманих за тиждень протестів

Президенти низки європейських держав закликали владу Білорусі відмовитися від насильства відносно протестувальників і дотримуватися демократичних стандартів. Президент України Володимир Зеленський констатував, що результати виборів президента викликали обурення значної кількості людей і закликав до діалогу між владою і протестувальниками.

11 серпня кандидат у президенти Білорусі, опонент Олександра Лукашенка Світлана Тихановська виїхала до Литви, звідки закликала своїх прихильників не виходити на площу та "поважати закон". 16 серпня у багатьох містах Білорусі пройшли мітинги проти Олександра Лукашенка.

    Реклама на dsnews.ua