• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Протестувальники в Єревані облили борщем посольство України через заяву українського МЗС про конфлікт з Азербайджаном

Реклама на dsnews.ua

Протестувальники облили борщем посольство України в столиці Вірменії Єревані, висловлюючи обурення у зв'язку з заявою МЗС України щодо конфлікту з Азербайджаном

Про це йдеться в повідомленні вірменського видання Panorama, передає "ДС".

За інформацією видання, акцію організувало молодіжне крило партії Дашнакцутюн. Протестувальники прийшли під посольство з плакатами на українській та англійській мовах, з гаслами "Ганьба Україні", "Україна + Азербайджан", "Не будь як Україна", і скандували "Україна, не провокуй", "Не підтримуйте агресора".

"Азербайджан вже кілька днів оголошує війну Вірменії, на кордоні відбуваються зіткнення. Різні держави і організації зробили заяви з цього приводу. Заява України була односторонньою і лила воду на млин Азербайджану. Такими діями Україна забиває клин у вірмено-українські відносини", — цитує видання учасників акції .

Після цього двері посольства облили борщем, плакати залишили під стінами.

(Поява протестувальників - з 14-ої хвилини відео)

"Українська сторона виступає за політичне врегулювання ситуації на основі дотримання суверенітету і територіальної цілісності Азербайджанської Республіки в її міжнародно визнаних кордонах", — йдеться в заяві.

Як повідомляла "ДС", на кордоні між Вірменією та Азербайджаном в Товузском районі 12 липня відбулися зіткнення, в результаті чого були загиблі серед військових з обох сторін. В Азербайджані також заявили про загибель мирного жителя під час обстрілу вірменської артилерії.

Вірменія заявила, що військові Азербайджану зробили спробу порушення державного кордону на автомобілі УАЗ, а потім намагалися захопити вірменський опорний пункт. Азербайджан звинуватив Вірменію в провокації, повідомивши, що вірменські військові відкрили вогонь з артилерійських установок.

МЗС України закликав сторони конфлікту докласти максимальні зусилля для деескалації ситуації і продовження пошуку шляхів мирного вирішення конфлікту. У відповідь МЗС Вірменії викликало "на килим" українського посла Івана Кулебу.

    Реклама на dsnews.ua