• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Протести в Мінську: студентів розганяють і затримують, силовиків і автозаки (ФОТО, ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

У Мінську триває страйк після закінчення терміну "народного ультиматуму" самопроголошеному президенту Олександру Лукашенкові — до протестів приєднуються студенти, пенсіонери і працівники. ЗМІ пишуть про понад 5 тисяч осіб, які вийшли на протести

Так, в Мінську студенти перекрили Ленінградську вулицю. Туди ж прибули силовики, деякі з яких озброєні автоматами, передає "ДС" з посиланням на "Нашу Ниву".

У свою чергу, до студентів біля Білоруського державного університету (БДУ) приїхала міліція, ті встали в зчеплення.

Місцеві ЗМІ пишуть, що студенти журфаку БДУ вишикувалися в ланцюг солідарності біля свого факультету. Протестувальників затримують.

Також студенти продовжують стояти біля юрфаку БДУ, незважаючи на велику кількість людей в балаклавах поблизу.

За даними Тut.by, людей біля парку високих технологій (ПВТ) в Мінську розганяють за допомогою спецзасобів (чутні хлопки, ймовірно, використовувалися світлошумові гранати). Там стояло близько 1000 осіб. Затримано близько 10 осіб.

Пізніше стало відомо, що студенти попрямували від БДУ до Червоного костелу, де до протестів почали приєднуватися пенсіонери. Останні скандують "Наші внуки краще за всіх!", "Разом ми сила!". Повідомляється, що тут кілька тисяч осіб.

"Кільцева у ПВТ. Ланцюг вишикувалася вздовж МКАДа і машини стали пригальмовувати в знак солідарності. В якийсь момент силовики вирішили розігнати учасників із застосуванням спецзасобів, але буквально відразу після відходу ОМОНу ланцюг вишикувався знову і авто знову стали пригальмовувати і сигналити", — пише видання .

Біля будівлі МВС протестуючі пенсіонери і студенти кричали: "Караєва під суд". Біля КДБ: "Трибунал". На шляху вздовж будинків стоять мінчани, які зупиняються, щоб підтримати протестуючих.

Тим часом, до парку вирушила колона силовиків — кілька мікроавтобусів, автозаки і машина ДАІ, відзначають ЗМІ. До обіду у парку приїхало два автозаки і 14 мікроавтобусів з силовиками.

"Людей на ПВТ розігнали. Зараз силовики зачищають ліс, є затримані", — пише видання, але число затриманих не уточнюється.

За оцінкою видання, в марші беруть участь більше пʼяти тисяч осіб.

Як повідомлялося, 25 жовтня в Білорусі пройшли масштабні акції протесту і ходи в рамках останнього дня "народного ультиматуму", висунутого влади. Опозиція на чолі зі Світланою Тихановською вимагала, щоб Лукашенко оголосив про відхід, насильство на вулицях повністю зупинилося, а всі політвʼязні були звільнені. Влада не виконала жодної з вимог. У звʼязку з цим учасники протесту оголосили національний страйк.

Як повідомляла "ДС", в Мінську стягували військову спецтехніку і силовиків, закрили метро і обмежили інтернет. Повідомлялося про затримання журналістів і інших громадян.

    Реклама на dsnews.ua