• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Протести в США "підігрівають" контрольовані РФ боти, - CNN

Реклама на dsnews.ua

Проросійські боти тепер працюють не тільки з офісу в Ольгиному, але також діють через Гани та Нігерію, намагаючись провокувати американських громадян на участь у протестах і погромах

До такого висновку прийшли журналісти-розслідувачі, що працюють на CNN, передає "ДС" з посиланням на "Укрінформ".

Кореспонденти телеканалу з'ясували, що організація "Усунення бар'єрів для звільнення Африки" (Eliminating Barriers for the Liberation of Africa, EBLA) була прикриттям для роботи з території Гани кібергрупи, орієнтованої на висвітлення радикальних подій у США.

Ця група просувала ідеї посилення афроамериканського руху і нетерпимості до білих американців. Метою російської кампанії з дезінформації, на думку експертів, було провокування заворушень і штучне розділення американського суспільства.

За даними Facebook, близько 13 200 акаунтів були фоловерами одного і більше акаунтів в Гані і близько 263 200 осіб були передплатниками одного і більше акаунтів в Instagram, 65% яких були в США.

Один з акаунтів навіть удавав собою кузину афроамериканця, вбитого поліцією після затримання. Пост потім був поширений у Facebook-групу під назвою "Африканці в США". У групі заявили CNN, що вони не підозрювали про те, що їх використовують тролі.

Подальший аналіз групи вказує на те, що вона з великим ступенем ймовірності входить до російської групи впливу, афілійованої з військовою частиною 74455, яка вже була об'єктом аналізу Інституту глобальних загроз і вивчення демократії в грудні 2019 року.

Повторний аналіз контенту фоловерів і френдів лідера так званого "Антиглобалістського руху Росії" Олександра Іонова у Facebook вказує на їх активне залучення до мобілізації протестувальників не тільки США, але і в країнах Африканського континенту.

Особливу активність демонструють контакти Іонова з "Африканською народною соціалістичною партією США" (African People's Socialist Party USA).

Ідеї постів, опублікованих у соціальних мережах, збігаються як між собою, так і з меседжами нинішніх протестів в США. Ключовий меседж більшості повідомлень - поліцейське насильство стосовно темношкірого населення. При цьому приклади таких випадків в США в більшості випадків поєднуються з фактами порушення прав людини поліцією в африканських країнах.

Очевидно, що такий підхід покликаний вказати на нібито масовість порушень прав темношкірого населення саме в США, беручи до уваги поширення інформації від імені "Африканської народної соціалістичної партії США". У період пандемії до цих меседжів військової інформаційної операції додалася теза про порушення прав темношкірих і їх дискримінації в медичних закладах.

Другим повідомленням, поширюваним акаунтами, афілійованими з Росією, є популістська теза про те, що ті, хто гнобив темношкіре населення, повинні виплатити репатріацію. Цей меседж звернений до незаможних і спрямований на мобілізацію прихильників за допомогою марксистсько-ленінської формули "Забрати в багатих - віддати бідним". І сприяє радикалізації протестів і вандалізму.

Кампанія в країнах Африканського континенту схожа по меседжах, однак переслідує іншу мету - удар по присутності США в Африці. Теза, що ставить знак рівності між расизмом і колоніалізмом, спрямована на звинувачення США і Заходу в цілому. Колоніалізм в даному випадку персоніфікований і через расизм зв'язується Москвою з Заходом. Таким чином, боротьба з расизмом, за задумом ініціаторів інформаційної кампанії, повинна полягати у зниженні впливу і присутності США в Африці.

Нагадаємо, протести в США, які в деяких містах переросли в масові заворушення з погромами магазинів, спалахнули з-за смерті 25 травня 46-річного афроамериканця Джорджа Флойда. Чоловік помер незабаром після затримання поліцією.

2 червня президент США Дональд Трамп оголосив, що залучає до охорони правопорядку в американській столиці військові підрозділи, і пригрозив зробити це в інших "гарячих точках".

    Реклама на dsnews.ua