• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Прототип корабля на Марс компанії SpaceX вибухнув під час посадки (ВІДЕО)

Реклама на dsnews.ua

Космічна компанія Ілона Маска SpaceX здійснила запуск восьмого прототипу корабля Starship, який є частиною програми доставки людей на Марс, однак під час посадки апарат вибухнув

Випробувальний запуск відбувся в середу, 9 грудня, інформує "ДС" із посиланням на Укрінформ.

"Цей суборбітальний політ призначений для тестування цілого ряду цілей, починаючи від того, як працюють три двигуни Raptor на кораблі, до перевірки загальних аеродинамічних можливостей (включно із заслінками корпусу), а також, як транспортний засіб переключає подачу пального", — заявили в SpaceX перед тестовим польотом.

При цьому, в компанії зазначили, що восьмий прототип "також намагатиметься виконати маневр посадки, що стане першим випробуванням для корабля такого розміру".

Під час онлайн-трансляції випробувань було видно, як корабель успішно стартував, піднявся на заплановану висоту, провів випробування щодо переключення двигунів, а також маневр керованого повертання корпусу на висоті. Перед приземленням корабля включилися посадкові двигуни, однак вони не встигли уповільнити апарат до безпечної швидкості.

Загалом політ восьмого прототипу Starship тривав 6 хвилин 42 секунди. На офіційній Twitter-сторінці компанії SpaceX випробування описані таким чином: "Успішні підйом, перемикання на головні резервуари й точне управління заслінками до точки посадки!"

Нагадаємо, спочатку тестовий запуск корабля планувався на вівторок, 8 грудня. Однак після першої секунди система автоматично відключила двигуни. Тим часом у компанії вже заявили, що готуються до випробувань дев’ятого й десятого прототипів Starship.

    Реклама на dsnews.ua