• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Путін іде по стопах Саддама Хусейна

Програма продовольчих карток для незабезпечених громадян, яка реалізовуватиметься в Росії, схожа до програми "цукрового" диктатора Саддама Хусейна. Відмінності лише дві: в Іраку пайку давали всім, а її розмір був еквівалентний $100
Фото: ridus.ru
Фото: ridus.ru
Реклама на dsnews.ua

Заступник міністра промисловості і торгівлі РФ Віктор Євтухов анонсував програму продовольчих карток для незабезпечених громадян. Вона може обійтися в $3,6 млрд, а брати участь у ній зможуть 15-16 млн громадян. Простіше кажучи, російський уряд під виглядом турботи про соціально незахищені прошарки населення вдається до прямого підкупу електорату. Ці мільйони вдячних виборців мають на десятки років своїми голосами забезпечити кремлівським елітам безтурботне і безбідне існування.

Як казала британська прем'єр-міністр Маргарет Тетчер, немає ніяких державних коштів, є гроші платників податків. Це означає, що коли соціально незахищеним прошаркам щось додають, в інших відбирають. В Росії, економіка якої через санкції та значне падіння ціни на нафту, переживає не кращі часи, зайнялися соціальним популізмом. У Кремлі зрозуміли: криза найболючіше вдарить по найбідніших і саме їх ремствування використають потенційні опоненти Путіна. Через це завбачливо винайшли "кляп", яким заткнуть роти невдоволеним - їм роздадуть продуктові картки. Бо підвищити соціальні стандарти просто немає за що.

Це не ноу-хау Росії, так зазвичай діють всі уряди, базовим електоратом яких є виборці, що звикли до патерналізму держави. Чим більше таких виборців, тим міцніше сплять диктатори. Саме на них спирався режим Януковича, на них спирається і режим його дружка Путіна. В історії було багато таких прикладів. Приміром, за часів Саддама Хусейна іракцям забезпечували досить високий рівень життя навіть попри жорсткі санкції. Окрім дешевого пального громадянам давали продуктову допомогу на суму, еквівалентну $100. Благоденствіє часів тирана Саддама багато мешканців Іраку з ностальгією згадують досі. Але лише тому, що після відсторонення диктатора вони не побачили кращого життя.

    Реклама на dsnews.ua