• USD 38.3
  • EUR 41.5
  • GBP 48.6
Спецпроєкти

Путін натякає США, що готовий до перемовин, але ціна є зависокою, — Bloomberg

ЗМІ стверджують, що президент Росії Володимир Путін начебто перевіряє, чи готові США до переговорів щодо припинення війни РФ проти України

Володимир Путін
Володимир Путін / Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це пише Bloomberg, посилаючись на обізнані джерела, передає "ДС".

За словами двох людей, наближених до Кремля, Путін начебто через непрямі канали може сигналізувати про те, що він відкритий для обговорення — включно з потенційно майбутніми домовленостями про безпеку України.

Джерела стверджують, що ці сигнали були передані високопоставленим американським посадовцям минулого місяця через посередника, якого вони відмовилися назвати. За їх словами, Путін, можливо, готовий розглянути питання про те, щоб припинити наполягання на нейтральному статусі України й навіть у підсумку відмовитися від протидії можливому членству в НАТО, загроза якого була головним виправданням нападу.

"Але це коштуватиме ціну, яку Київ категорично відкинув — визнання контролю Кремля над територією, яку він окупував останніми роками і яка зараз становить приблизно 18% території України, включаючи землі, захоплені після початку його вторгнення два роки тому", — пише Bloomberg.

Утім, американські посадовці, з якими спілкувалося агентство, дали зрозуміти, що налаштовані скептично і не бачать ознак того, що Путін серйозно налаштований на пошук шляхів припинення бойових дій.

"Натяки на відкритість Росії до переговорів — нехай навіть нещирі — можуть посіяти розкол серед союзників України, ізолювати Київ і підірвати зусилля президента Володимира Зеленського щодо завоювання підтримки його власної мирної формули, яка закликає до повного виведення російських військ", — мовиться у статті.

Як писала "ДС", міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що найбільше користі у війні Росії приніс острах партнерів України щодо можливої ескалації.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua