• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Путін оголосив про реєстрацію вакцини від коронавірусу: "піддослідним кроликом" була його дочка

Реклама на dsnews.ua

Президент РФ Володимир Путін повідомив, що першу в світі вакцину від коронавірусу зареєстровано в Росії

Про це він сказав на нараді з членами уряду 11 серпня, передає "ДС" із посиланням на Інтерфакс.

Путін попросив міністра охорони здоров'я РФ Михайла Мурашка розповісти про цю вакцину, але при цьому зауважив: "Хоча знаю, що вона працює досить ефективно, формує імунітет стійкий, повторюю: пройшла всі необхідні перевірки".

Міністр заявив, що випробування вакцини показали високу ефективність та безпеку препарату.

"У всіх добровольців виробилися високі титри антитіл до COVID-19. При цьому ні в кого з них не відмічено серйозних ускладнень імунізації", — сказав Мурашко.

Вакцину вироблятиме Центр імені Гамалії і компанія "Біннофарм".

При цьому Путін повідомив, що одна з його дочок зробила щеплення російської вакцини від коронавірусу.

"Я знаю, що цю вакцину, як ви сказали, було зроблено на базі аденовірусних векторів, але перевага, на мій погляд, полягає в тому, що це на базі аденовірусних векторів людини саме зроблено, й вона працює більш точно, формує стійкий антитільний і клітинний імунітет, я це теж дуже добре знаю, оскільки одна з моїх дочок зробила собі таке щеплення. Думаю, в цьому сенсі вона взяла участь в експерименті", — сказав Путін.

Він розповів, що після першого уколу у його дочки температура була 38, а на наступний день 37 із невеликим.

"І все. Після другого уколу, другого щеплення теж температура трохи піднялася, але потім усе зійшло нанівець, почувається добре, і титри (антитіла до коронавірусу — ред.) високі", — сказав президент РФ.

Він підкреслив, що у багатьох людей, які зробили щеплення від коронавірусу, немає ніяких зовнішніх проявів, у тому числі температури, "все проходить так, ніби нічого й не робили".

    Реклама на dsnews.ua