• USD 28.4
  • EUR 34.3
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Путін підтримав передачу Азербайджану 7 районів, підконтрольних Вірменії

Реклама на dsnews.ua

Президент Росії Володимир Путін не виключив, що Азербайджану будуть передані 7 районів, який зараз підконтрольні Вірменії

Про це Путін сказав під час інвестиційного форуму "Росія кличе!", передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

"Ми спочатку виходили з того, що потрібно говорити, наша позиція є відкритою абсолютно, про можливість передачі Азербайджану п'яти плюс двох районів із забезпеченням певного режиму зони Карабаху, взаємодії з Вірменією і так далі", — сказав він.

Він нагадав, що конфлікт почався з етнічних зіткнень, і керівництво Радянського Союзу не зробило жодних дієвих заходів, щоб забезпечити безпеку людей.

"Вірмени взялися за зброю і зробили це самі. Добре вони зробили чи погано, але спочатку посилом до їхніх дій були ці негативні події на етнічному ґрунті. Це призвело до того, що сам Нагірний Карабах, а ще сім районів Азербайджану виявилися під контролем Вірменії. Добре це чи ні?" — сказав Путін.

"І Азербайджан про що говорить? Про те, що, в усякому разі, сім районів не мають жодного відношення ні до етнічного конфлікту, ні до Вірменії. Це споконвічно азербайджанські території. Азербайджан каже: ми маємо право на те, щоб повернути ці території. У кожного своя правда. Тут немає простих рішень, тому що вузол дуже складно зав'язаний", — додав президент.

Довгострокове врегулювання конфлікту Путін бачить в тому, щоб "знайти баланс інтересів, який влаштовував би обидві сторони — як азербайджанський народ, до якого ми ставимося з незмінною повагою, так і були б враховані інтереси вірменського народу".

Як повідомляла "ДС", прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив, що російські прикордонники знаходяться на різних ділянках кордону Вірменії, в тому числі і на кордоні з самопроголошеною Нагірно-Карабахською республікою.

    Реклама на dsnews.ua