• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

Росія хоче нормалізувати відносини з Японією

Реклама на dsnews.ua
Президент Росії Володимир Путін вирішив нормалізувати відносини з Японією

"Ми хочемо повної нормалізації відносин з Японією, відсутність мирного договору - це анахронізм, який дістався з минулого, і цей анахронізм повинен бути усунутий", - сказав Путін в інтерв'ю японському телеканалу Nippon TV напередодні візиту в Японію. Про це повідомляє "ДС" з посиланням на ВВС.

Головною перешкодою до укладення мирного договору між Росією і Японією залишається невирішеність питання про Південних Курилах, яка Японія називає своїми північними територіями.

Путін перебуватиме з візитом в Японії 15-16 грудня. На початку вересня російський президент зустрічався з японським прем'єром Сіндзо Абе у Владивостоці. Ніяких проривів в обговоренні курильської проблеми тоді не сталося, але з тих пір обговорюється варіант спільного господарського використання спірних островів.

Глава МЗС Росії Сергій Лавров тоді говорив, що Москва "відчуває готовність" Токіо "обговорювати питання, пов'язані зі спільною діяльністю на островах. Лавров зазначав, що раніше японські влади були проти такої постановки питання.

Через півтора місяця, у середині жовтня, японське видання Nikkei повідомило, що Абе на грудневих переговорах може запропонувати Путіну ввести спільне управління чотирма курильськими островами. Влада Японії спростовували ці повідомлення. У Кремлі також їх назвали "інформаційними ін'єкціями".

Перед початком візиту в Японію питання господарської діяльності поставили самому Путіну. Він категорично відкинув можливість компромісу в такій формі.

"Ви... поставили питання про те, що господарська діяльність може розвиватися на островах, суверенітет над якими буде здійснювати Японія. Але якщо це так з першого кроку, то тоді другого кроку не потрібно", - сказав Путін. "Тому що питання можна вважати закритим. Тому що ми так не домовлялися", - додав він.

За три дні до приїзду Путіна японський прем'єр в черговий раз заявив, що хотів би покінчити з проблемою курильських островів "за життя мого покоління".

Японське агентство Кіодо Цусін повідомляло, що Японія проігнорувала невдоволення США з приводу підготовки візиту Путіна. За даними агентства, єдиною поступкою стало виключення з програми візиту аудієнції в імператора Акіхіто. Прес-секретар російського президента Дмитро Пєсков у відповідь заявив, що зустріч з імператором не стояла на порядку денному.

    Реклама на dsnews.ua