• USD 26.7
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Путін з Лукашенком домовилися про спільні ринки та єдину макроекономічну політику Росії та Білорусі

Самопроголошений президент Білорусі Олександр Лукашенко та глава Кремля Володимир Путін за результатами переговорів в Москві домовилися про узгодження всіх 28 "союзних програм", а також про єдині макроекономічну політику, оборонний простір і ринок нафти й газу

Путін та Лукашенко
Путін та Лукашенко / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це Путін та Лукашенко заявили на спільній пресконференції, передає "ДС".

"Сьогодні хотів би із задоволенням відзначити, що узгоджені всі 28 програм. Завтра мається на увазі ухвалення їх на засіданні Ради міністрів Союзної держави в Мінську, після чого вони будуть винесені на затвердження Вищої державної ради Союзної держави, засідання якої планується провести до кінця поточного року. Ми домовилися з Олександром Григоровичем, зараз подивимося наші графіки і визначимо більш-менш точну дату… Росія і Білорусь домовилися про єдину макроекономічну політику, інтеграцію платіжних систем і гармонізацію грошово-кредитної політики. Дві країни також переходять до єдиної промислової політики і взаємного доступу до держзакупівель і держзамовлень", — сказав Путін.

Білорусь і Росія домовилися, що знімуть всі ковідні обмеження в пасажирському авіасполученні.

Путін заявив, що обговорив з Лукашенком формування єдиного оборонного простору РФ і Білорусі, а навчання "Захід-2021" нібито "не спрямовані проти кого-небудь".

Співрозмовники також передбачили створення єдиного ринку нафти і нафтопродуктів, договір про єдиний ринок електроенергії, до 1 грудня 2023 буде підписаний договір про єдиний ринок газу.

Також глава Кремля пообіцяв, що ціна на газ для Білорусі на 2022 рік збережеться на рівні цього року.

Нагадаємо, Олександр Лукашенко у четвер, 9 вересня, обговорював з Володимиром Путіним програми для створення "Союзної держави". Лукашенко розраховує на їх остаточне затвердження вже у жовтні 2021 року.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua