• USD 28.3
  • EUR 32.1
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Путін зняв відповідальність з СРСР за початок Другої світової війни

Реклама на dsnews.ua

На думку президента Росії Володимира Путіна, СРСР не мав відносини до розділу Європи в період Другої світової війни

Про це він написав у статті для американського видання The National Interest "Справжні уроки 75-ої річниці Другої світової війни", передає "ДС".

Так, глава Кремля пише про те, що саме СРСР і армія країн внесли вирішальний внесок у розгром нацизму під час Другої світової війни. У той же час президент Росії запевняє, що немає жодних документальних даних про те, що сам Радянський Союз планував першим напасти на Німеччину.

Також Путін переконує, що анексія трьох країн Балтії була виконана за згодою влади цих країн і відповідала "тодішнім нормам міжнародного права".

Він додав, що Латвія, Литва і Эстонія у складі СРСР нібито зберегли свої державні органи управління, свою мову і мали представництво у вищих державних структурах Радянського Союзу. При цьому, пише Путін, у вересні 1939 року у Радянського Союзу була можливість "перенести західні кордони ще далі на захід, аж до Варшави". Керівництво СРСР, втім, вирішило цього не робити.

Зараз значна частина світової громадськості вважає цей період історії країн Балтії радянською окупацією.

На думку Путіна, зараз на Заході проявляється "історичний ревізіонізм" щодо підсумків Другої світової війни, і це є дуже небезпечним. Він закликав країни світу зберегти систему міжнародних відносин, а також запросив США, Великобританії, Китаю та Франції провести спільний саміт, який це підтвердить.

Також Путін звинуватив Польщу в співпраці з німецьким диктатором Адольфом Гітлером і участь у поділі Чехословаччини в 1938 році.

"Польща також займалася розподілом Чехословаччини з Німеччиною. Вони заздалегідь разом вирішили, кому дістануться які чехословацькі території. 20 вересня 1938 року посол Польщі в Німеччині Юзеф Ліпскі доповів міністру закордонних справ Польщі Юзефа Бека про такі запевненя Гітлера:"... у разі конфлікту між Польщею та Чехословаччиною з приводу наших інтересів у Цешині Рейх буде підтримувати Польщу", - зазначає Путін у своїй статті.

Господар Кремля також запевняє, що Польща знала, що без підтримки Гітлера її плани щодо анексії частини територій Чехословаччини приречені на провал.

"Розділ Чехословаччини був жорстоким і цинічним. Мюнхен (Мюнхенська угода 1938 року. - "ДС") знищив навіть формальні, тендітні гарантії, які залишилися на континенті. Це показало, що взаємні угоди марні. Саме мюнхенська зрада стала "спусковим механізмом" і зробила велику війну в Європі неминучою", - підкреслив Путін.

Путін вважає, що сьогодні європейські політики, зокрема польські лідери, хочуть нівелювати значення Мюнхенської угоди 1938 року про поділ Чехословаччини з причини того, що вони порушили свої зобов'язання, і тільки СРСР нібито був єдиною державою, який виступив в захист цієї країни.

Також Путін звинувачує Польщу в перешкоджанні створенню системи колективної безпеки в Європі у період між двома світовими війнами.

Традиційно президент Росії не залишив без уваги Україну і "бандерівців".

"Підлість може бути усвідомленою, лицемірною і в значній мірі навмисної, як в ситуації, коли в деклараціях, присвячених 75-ї річниці закінчення Другої світової війни, згадуються всі учасники антигітлерівської коаліції, крім Радянського Союзу. Підлість може бути боязкою, як в ситуації, коли пам'ятники, споруджені на честь тих, хто боровся з нацизмом, зруйновані, і ці ганебні дії виправдані фальшивими гаслами боротьби проти небажаної ідеології і передбачуваної окупації. Підлість також може бути кривавою, як в ситуації, коли тих, хто виступає проти неонацистів і послідовників (лідера ОУН Степана Бандери. - "ДС") Бандери - вбивають і спалюють", - пише російський президент.

Також він заявив, що колабораціоністи були ще жорстокішими, ніж самі нацисти.

"Це ганебне явище проявилося у всіх європейських країнах. Такі фігури, як Петен (голова коллаборационистского режиму Віші у Південній Франції Філіп Петен - "ДС"), (глава уряду Норвегії в період нацистської окупації Видкун Квіслінг. -"ДС") Квіслінг, (радянський воєначальник, в ході Другої світової війни перейшов на бік гітлерівської Німеччини Андрій Власов - "ДС") Власов, Бандера, їх соратники і послідовники, хоча вони були замасковані як борці за національну незалежність чи свободу від комунізму - є зрадниками. В нелюдяності вони часто перевершували своїх господарів. У складі спеціальних каральних груп вони охоче виконували самі нелюдські накази. Вони були відповідальні за такі криваві події, як розстріли Бабиного Яру, різанина на Волині, спалена Хатинь, акти знищення євреїв у Литві та Латвії", - заявив президент РФ.

Як повідомляла "ДС", Путін також заявив про те, що слова президента України Володимира Зеленського про те, що СРСР і Третій Рейх несуть однакову відповідальність за розв'язання Другої світової війни негативно позначаться на відносинах між Києвом і Москвою.

Нагадаємо, в січні під час візиту в Польщу Володимир Зеленський заявив, що СРСР і нацистська Німеччина в рівній мірі винні в розв'язанні Другої світової війни.

Варто зазначити, що в Україні комуністичний і нацистський режим в Німеччині зрівняні на законодавчому рівні за своєю злочинною сутністю. А методи здійснення цими тоталітарними режимами державної репресивної політики визнані тотожними.

    Реклама на dsnews.ua