• USD 28.4
  • EUR 32.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Путін вимагав від Макрона гарантій невступу України до НАТО

Президенти Росії та Франції Володимир Путін та Еммануель Макрон під час телефонних переговорів обговорили ситуацію в Україні і російський лідер заявив про необхідність надання гарантій нерозширення НАТО на Схід

фото Reuters
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Кремля, повідомляє "ДС".

Телефонна розмова відбулася з ініціативи Макрона. Зазначається, що Путін навів нібито конкретні приклади порушення Україною Мінських угод. При цьому війну на Донбасі він знову назвав "внутрішньоукраїнською кризою". Крім того, за його словами, українська влада нібито "навмисно загострює обстановку на лінії розмежування, причому за потурання низки західних країн". А "накачування" України сучасною зброєю начебто становить загрозу Росії.

"Президент Росії наголосив на важливості негайного запуску міжнародних переговорів для вироблення юридично зафіксованих гарантій, що виключають будь-яке подальше просування НАТО на Схід і розміщення у суміжних державах, насамперед в Україні озброєнь, що загрожують Росії", — сказано в повідомленні.

Лідери також обговорили боротьбу з пандемією коронавірусу, ситуацію в Нагірному Карабасі та штучну міграційну кризу на кордоні Білорусі з країнами ЄС.

"У зв'язку з піднятим Еммануелем Макроном питанням про обстановку на кордонах Білорусії з країнами ЄС Президент Росії висловився на користь обговорення проблем, які виникли, у прямих контактах представників членів Євросоюзу з Мінськом. Звернено увагу на порушення Польщею та державами Прибалтики міжнародних зобов'язань щодо захисту прав біженців та необхідність врегулювання міграційної кризи відповідно до норм гуманітарного права", — йдеться у повідомленні Кремля.

Як повідомляла "ДС", 14 грудня президент Росії Володимир Путін у розмові зі своїм фінським колегою Саулі Нііністе зазначив, що Україна прагне знайти силове вирішення конфлікту на Донбасі.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua