• USD 26.4
  • EUR 30.6
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Путін заступився за відсторонених WADA російських спортсменів-допингистов

Реклама на dsnews.ua
На думку глави Кремля, Володимира Путіна відсторонення російських спортсменів від великих міжнародних змагань у зв'язку з порушенням Москвою антидопінгових правил є "політичним"

Про це він повідомив на прес-конференції в Парижі за підсумками зустрічі лідерів країн нормандського формату, передає "ДС".

"Потрібно проаналізувати це рішення. те, що лежить на поверхні - немає претензій до російського олімпійського комітету. А якщо до нього немає претензій, то країна повинна виступати під національним прапором. така олімпійська хартія. В даній частині рішення WADA суперечить олімпійської хартії. і ми маємо всі підстави подати до суду. Що найголовніше - будь-яке покарання має бути індивідуально виходити з того, що вчинено тим або іншою особою", - зазначив Путін.

За словами господаря Кремля, "покарання не може носити колективного характеру і поширюються на людей, які до порушень не має відношення".

"Якщо хтось приймає подібні рішення, то є всі підстави вважати, що в основі таких рішень лежать не турбота про чистоту світового спорту, а міркування політичного характеру, які не мають нічого спільного з олімпійським рухом" - підсумував Путін.

Як повідомляла "ДС", виконком Всесвітнього антидопінгового агентства (WADA) одноголосно рекомендував організації позбавити Російське антидопінгове агентство (РУСАДА) статусу відповідності Всесвітнім антидопінговим кодексом.

Таким чином, Росія на чотири роки позбавляється права приймати чемпіонати світу і подавати заявки на їх проведення, спортсмени країни не зможуть виступати на Олімпіадах і світових першостях під національним прапором.

Також виконком WADA ввів чотирирічний заборона на відвідування міжнародних спортивних заходів російськими держслужбовцями та керівництвом Олімпійського комітету Росії (ОКР) та Паралімпійського комітету Росії (ПКР).РУСАДА повідомила, що виконком WADA дозволить виступати тільки "чистим" російським спортсменам під нейтральним прапором (без гімну).

    Реклама на dsnews.ua