• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

П'ять киргизьких партій створили Народну координаційну раду

Реклама на dsnews.ua

Пʼять опозиційних політичних партій Киргизстану, що проігнорували парламентські вибори 4 жовтня, заявили про створення Народної координаційної ради.

Про це йдеться у повідомленні "Інтерфакс-Україна", передає "ДС".

До ради увійшли представники партій "Реформа", "Мекен Интимаги", "Ийман Нуру", "Чон Казат" і "Ордо".

Обʼєднання політсил закликає до люстрації всіх політиків Киргизстану та створення нових органів влади.

Зокрема, лідер партії "Чон казат" Максат Мамитканов заявив, що обʼєднання не визнає рішення парламенту про надання згоди на призначення Садира Жапарова на посаду премʼєр-міністра.

"Ми всі разом, зокрема партія "Мекенчил", яку представляє Жапаров, раніше підписували угоду, але ми не призначали його премʼєром. Народ це рішення не прийме", — сказав Мамитканов.

Лідери нового опозиційного обʼєднання заявили на прес-конференції, що "рішенням Народної координаційної ради державна влада переходить раді, повноваження уряду, парламенту та президента покладаються на координаційну раду".

Народна координаційна рада також заявила, що своїм рішенням розпустила парламент країни, а "держоргани, підзвітні президентові, переходять у підпорядкування раді". Рада також заявила, що припиняє повноваження Центрвиборчкому.

Рішенням НКР кандидати в депутати провладних політичних партій "Биримдик", "Мекеним Киргизстан" (Батьківщина Киргизстан) і "Киргизстан", які є депутатами шостого скликання парламенту, "підлягають люстрації, їм забороняється обіймати державні посади терміном на 10 років".

"Рішенням координаційної ради можуть бути достроково припинені повноваження суддів, співробітників Генпрокуратури, Держкомітету нацбезпеки, МВС, Держслужби з боротьби з економічними злочинами та інших відомств і заборонено обіймати посади терміном на 10 років", — заявили в НКР.

Прес-конференцію лідери нового політичного обʼєднання проводили в будівлі уряду Киргизстану, де вранці мали зібратися депутати парламенту для формування нового складу уряду.

Нового премʼєр-міністра в будівлі на той момент не було. Киргизькі Telegram-канали пишуть, що Садир Жапаров уранці залишив будівлю, де він наразі перебуває — невідомо.

Також немає інформації, де проходить призначене на ранок середи засідання киргизького парламенту.

Як писала "ДС", 6 жовтня, Кубатбек Боронов пішов у відставку з посади премʼєр-міністра Киргизстану. Новим очільником уряду призначили Садира Жапарова.

    Реклама на dsnews.ua