• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Розслідувачі: РФ стягує до українського кордону артилерію (ВІДЕО)

Група незалежних розслідувачів Conflict Intelligence Team (CIT) знайшла відео, що підтверджують, що Росія перекидає на кордон з Україною військову техніку, маскуючи її номерні знаки

Військова техніка
Військова техніка
Реклама на dsnews.ua

Про це свідчить публікація CIT, передає "ДС".

Розслідувачі посилаються на матеріали про перекидання російської техніки, які 1 та 2 квітня зʼявилися у Twitter.

На двох відео відображені вантажівки, що буксирують гаубиці "Мста-Б" в Ростовській області.

На першому відео оператор говорить "номера регіону прикриті", а на другому чітко видно, що на вантажівках синьою плівкою або ізолентою заклеєні держномери, а саме — прихований код, який на цивільних номерних знаках вказує на регіон, а на військових — як правило приналежність до військового округу РФ.

"Нам вдалося встановити, що і перше, і друге відео зняті в районі Ростова-на-Дону на трасі М4, яка на північ від місця зйомки проходить поблизу кордону з Україною. Колони теж спрямовуються на північ. Хоча ми не знаємо пункти їх призначення , варто згадати, що не так давно на відео з Воронежа потрапила колона з кодом 76 на номерах — цей код відноситься до Центрального військового округу (Росії — УП), який взагалі не межує з Україною.

Крім того, нам вдалося виявити кілька недавніх фото- і відеоматеріалів з рухом ешелонів з військовою технікою, знятих, наприклад, в Новосибірську, Тюмені і Красноуфімську (Свердловська область). Це дозволяє припустити, що на кордон з Україною продовжують перекидати не тільки частини із Західного і Південного окрузів, що межують з Україною, а й як мінімум з Центрального військового округу", — йдеться у повідомленні розслідувачів.

Нагадаємо, раніше головнокомандувач Збройними силами України, генерал-полковник Руслан Хомчак заявив, що Російська Федерація збільшила кількість військ біля кордонів України на території тимчасово окупованого Криму і окремих районів в Донецькій та Луганській областях.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua