• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Регулятор ЄС визнав зв'язок вакцини Johnson & Johnson із утворенням тромбів

Європейське агентство з лікарських засобів (ЕМА) провело оцінку ризиків виникнення тромбозів у щеплених вакциною Johnson & Johnson і виявило зв'язок між препаратом і ускладненнями у вакцинованих

Вакцинація
Вакцинація / Міністерство оборони України
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні пресслужби EMA, передає "ДС".

"ЕМА виявила зв'язок вакцини з дуже рідкісними випадками розвитку тромбозів. ЕМА підтверджує, що загальне співвідношення ризик/користь залишається позитивним ... Попередження про ризик розвитку тромбозів має бути додано до інформації про продукт", — ідеться в повідомленні.

Комітет фармаконагляду ЕМА вивчив вісім повідомлень про тромбоемболічні ускладнення у вакцинованих у США, де щеплення зробили вже понад 7 млн осіб. Усі ускладнення розвивалися у людей віком до 60 років протягом трьох тижнів після вакцинації. Більшість із них — жінки.

Відзначимо, що в ЄС вакцинація препаратом Johnson & Johnson іще не починалася.

Як повідомляла "ДС", раніше влада США рекомендувала призупинити використання вакцини від коронавірусу компанії Johnson & Johnson, бо у шести вакцинованих у країні людей розвинулося рідкісне захворювання, пов'язане з тромбами.

Всесвітня організація охорони здоров'я заявила про високу ефективність вакцини Johnson & Johnson проти нових штамів коронавірусу, тому її рекомендували використовувати в країнах, де циркулюють мутації COVID-19.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua