• USD 28.1
  • EUR 33.2
  • GBP 36.2
Спецпроєкти

Рейтинг путінської партії помітно просів напередодні виборів: соціологи поділилися цифрами

Реклама на dsnews.ua

Якби вибори до Держдуми РФ відбулися в найближчу неділю, за "Єдину Росію" проголосували би 31% росіян

Електоральні рейтинги партій за підсумками опитування опублікував «Левада-центр», передає "ДС".

Дослідження показало, що за ЛДПР готові зараз віддати свої голоси 11% респондентів, за КПРФ — 7%. Іншим існуючим у Росії партіям (наприклад, «Справедливій Росії», «Батьківщині», «Комуністам Росії», «Яблуку», «Партії народної свободи» (ПАРНАС), «Зеленим», Новим людям»,«Російській партії пенсіонерів за справедливість») окремо віддають перевагу не більше 3%.

При цьому 6% опитаних заявили, що зіпсували би бюлетень, 22% росіян не пішли б голосувати, 11% не визначилися з вибором.

Опитування проводилося з 20 по 26 серпня, в ньому взяли участь 1,6 тис. осіб старше 18 років із 50 регіонів Росії.

Нагадаємо, восени 2020 року пройдуть вибори протягом трьох днів — із 11 по 13 вересня. Буде кілька форм дострокового голосування, в тому числі і на прибудинкових територіях. Такий механізм був випробуваний на голосуванні за поправки до Конституції, яке також було багатоденним — проходило з 25 червня по 1 липня.

Вибори різного рівня відбудуться в 83 суб'єктах РФ. Зокрема, в чотирьох регіонах пройдуть довибори депутатів Держдуми, в 11 регіонах мають відбутися вибори депутатів Законодавчих зборів, у 18 — прямі вибори губернаторів, глав іще двох регіонів — Ненецького та Ханти-Мансійського автономних округів — мають обрати депутати регіональних Законодавчих зборів.

Противники розтягнутого голосування вказують на те, що такий формат істотно ускладнить контроль за прозорістю та чистотою виборів, а також вимагає істотного збільшення фінансування їх підготовки та проведення.

    Реклама на dsnews.ua