• USD 28
  • EUR 33.3
  • GBP 38.4
Спецпроєкти

РФ пообіцяла Раді Європи розширити автозаки для протестувальників і оснастити їх туалетами

Росія пообіцяла Раді Європи змінити умови перевезення ув'язнених. Автозаки планують розширити і оснастити їх туалетами

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані з доповіді Мін'юсту РФ, яку було представлено в Комітеті Міністрів Ради Європи, передає "ДС" із посиланням на "Відкриті медіа".

У Раді Європи визнали нелюдськими умови перевезення ув'язнених у Росії ще в 2019 році. Після цього російській владі дали 18 місяців, щоби вжити заходів для виправлення ситуації. У представленій на початку березня 2021 року доповіді Мін'юст РФ уперше повідомив Страсбургу про наміри робити конкретні дії.

Зокрема, повідомляється, що ФСВП РФ має намір відійти від діючих зараз при перевезенні в'язнів нормативів: встановити решітки в дверях камер спецтехніки (для поліпшення вентиляції), передбачити обов'язкове оснащення хімічним туалетом при перевезенні на відстань понад 200 км, а також забезпечити "супроводжуваних осіб" водою і харчуванням.

Також у доповіді йшлося про те, що громадянам РФ уже надали можливість отримати компенсацію шкоди за неналежні умови утримання в слідчих ізоляторах і виправних установах, у тому числі при перевезенні в'язнів, у національних судах.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua