• USD 39.6
  • EUR 42.3
  • GBP 49.1
Спецпроєкти

Батьківщина япона мать. Як США пощупали Росію за Курили

У відповідь російське МЗС нервово згадало про підсумки Другої світової війни, заклеймивши вчергове будь-які спроби їх перегляду

Один зі спірних островів Курил — Кунашир
Один зі спірних островів Курил — Кунашир / Depositphotos
Реклама на dsnews.ua

Японська газета Hokkaido Shimbun повідомила, що в інструкції для бажаючих взяти участь у програмі Diversity Visa, вона ж Green Card, зазначено, що люди, які народилися на островах Хабомаї, Шикотан, Кунашир і Ітуруп, розглядаються США як уродженці Японії і повинні брати участь у розіграші віз за японською квотою. Як стверджує японське видання, цей порядок існує ще з 2018 р., але "російські остров'яни" помітили його тільки недавно "і поскаржилися".

Куди поскаржилися — незрозуміло. Як джерело інформації всі коментатори вказують тільки Hokkaido Shimbun і сайт Держдепу США, тому, якщо нинішні мешканці чотирьох віджатих у Японії островів, завезені туди за часів СРСР замість виселених японців, кудись і скаржилися, жодної публічної реакції на їхні скарги не було. Сказати що-небудь напевно про лотереї 2018-2020 рр. зараз теж складно, хоча у когось, напевно, і збереглися зкачані тоді правила. Але на сьогодні, згідно з правилами лотереї DV-2021, які були опубліковані на сайті Держдепартаменту в неділю, 6 грудня, все саме так.

Офіційної реакції з японської сторони на публікацію Hokkaido Shimbun не було, тому мешканцям чотирьох островів, які перебувають в крайній розрусі, не варто кидатися вплав у бік Японії. Громадянство Країни вранішнього сонця їм, схоже, ще не світить. МЗС РФ нервово гавкнуло у відповідь, що, ось, мовляв, так і вийшла на світло реваншистська сутність США, які прагнуть переглянути підсумки Другої світової війни. За російськими "Однокласниками" пішла гуляти ідея визнати всіх уродженців Аляски громадянами Російської імперії, але, оскільки в "Однокласниках" на Алясці мало хто зависає, ідея так і не вийшла за межі Російської Федерації. Держдепартамент США також ніяк не прокоментував цей пункт правил DV-2021.

Як і чому він з'явився, сказати сьогодні важко. Можливо, це було якось пов'язано з тим, що наприкінці 2018 р. Путін і тодішній прем'єр-міністр Японії Сіндзо Абе зустрічалися і навіть домовилися про активізацію російсько-японських переговорів про укладення мирного договору на основі Спільної декларації від 19 жовтня 1956 р. Втім, ніякого продовження їх домовленість не отримала. Але оскільки про підготовку зустрічі Путіна і Абе було, звичайно ж, відомо заздалегідь, то США, які підтримують Японію у цій суперечці, могли висловити свою позицію серед іншого ще й так. Тоді це мало хто помітив, а зараз автор Hokkaido Shimbun, вчитуючись у правила, вирішив трохи потролити росіян. І треба визнати, що тролінг вдався. Набундючений МЗС Росії, який також нічого не помічав з 2018 р., виглядав у цій ситуації дуже забавно.

А перегляд підсумків Другої світової війни, про який нервово згадали росіяни і якого дуже побоюються в Кремлі, дійсно назрів. Той факт, що в 1945 р. верхівка СРСР уникла лави підсудних Міжнародного трибуналу в Нюрнберзі, на якій вона повинна була сидіти разом з верхівкою Третього рейху, і сьогодні не дає остаточно закрити цю сторінку історії. Розплатившись за свою непідсудність 42 млнжиттів радянських рабів, Сталін і його оточення отримали також і половину Європи, де радянські окупанти ще півстоліття здійснювали численні злочини.

Хоча слід сказати, звинувачення в ревізіонізмі все-таки притягнуті за вуха. У 1956 р. Радянський Союз і Японія підписали Спільну декларацію, яка насправді була угодою про перемир'я. У ній СРСР погодився передати Японії кілька островів Малої Курильської гряди після укладення мирного договору. Який, як відомо, підписаний не був. Виходить, Росія острови фактично окуповує, і Держдеп лише вказав на це прикре непорозуміння.

Реклама на dsnews.ua
    Реклама на dsnews.ua