• USD 40.1
  • EUR 43.5
  • GBP 51
Спецпроєкти

Росія дурить Штати фірмами-одноденками для продажу нафти, — ЗМІ

Поставками нафти до Індії, які найбільше постраждали від санкцій США, останніми місяцями почали займатися нові, раніше нікому не відомі компанії

Pixabay
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Bloomberg, передає "ДС".

За даними трейдерів в Азійському регіоні та представників індійських нафтопереробних компаній, у січні-лютому великі обсяги для приватних та державних індійських НПЗ перевозили три раніше невідомі фірми: Blackford, Black Pearl та Vertex. Навряд чи вони проіснують довго – швидше за все кілька місяців, вважають учасники галузі.

"Перевізники користуються легкістю реєстрації нових підприємств у таких містах, як Дубай та Гонконг. Інша перевага дрібних фірм полягає в тому, що їх легко замінити, багато хто існує менше року, каже Віктор Катона, провідний аналітик ринку сирої нафти Kpler", — пояснюють у виданні.

За даними Bloomberg, США ввели санкції вже проти кількох десятків танкерів та низки великих судновласників. Вони перестали доставляти нафту, але це не завадило Росії у середині квітня збільшити експорт до максимуму за останні 11 місяців.

Обсяг поставок на другому тижні місяця становив 3,95 млн барелів на добу; а середній показник за останні чотири тижні, що згладжує волатильність, зріс до максимуму з початку червня 2023 р., склавши 3,66 млн барелів.

Менеджери індійських НПЗдодають, що їх завалюють заявками на реєстрацію нових фірм як їхні постачальники. Причому перевірка документів показує, що фірми ці справжні й у разі схвалення вони справді починають доставляти нафту. Як видно з перевірки, за стоять цими фірмами люди, які й раніше займалися експортом із Росії до Індії.

"Всі намагаються грати в хованки, адже ніхто не хоче бути спійманим за порушення санкцій", – говорить Джайєнду Крішна, заступник директора консалтингової компанії Drewry Maritime Advisors, що спеціалізується на морських перевезеннях.

Індії потрібна дешева нафта, і посередники її забезпечують, зазначає Крішна.

Як писала "ДС", 17 квітня парламентської асамблея Ради Європи (ПАРЄ) схвалила резолюцію, яка підтверджує, що російська нафтопереробна галузь є легітимною ціллю для України.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua