• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Росія і Білорусь влаштують спільні навчання і у жовтні

Реклама на dsnews.ua

Росія проведе в Республіці Білорусь спільні навчання з армією РБ, які заплановані на жовтень

Про це заявив в середу, 16 вересня, міністр оборони РФ Сергій Шойгу на зустрічі в Мінську з де-факто президентом Білорусі Олександром Лукашенком, передає "ДС" з посиланням на російський Інтерфакс.

Шойгу заявив, що у російських і білоруських військових було заплановано близько 130 спільних заходів — навчання, зустрічі та спільні засідання.

"На жаль, програму виконали тільки на 30%. Нам треба до кінця року вийти хоча б на 70%. А для цього треба ущільнюватися і проводити другий етап навчань, які йдуть зараз. У жовтні у нас будуть такі навчання", — сказав Шойгу .

Міноборони Білорусі також повідомило, що другий етап спільного з Росією навчання "Словʼянську братство — 2020" відбудеться в кінці вересня. Це вчення з 14 вересня проходить під Брестом, на нього, за даними Міноборони РФ, Росія направила близько 300 військовослужбовців елітної Псковської дивізії Повітряно-десантних військ. Перший етап навчань повинен завершитися 25 вересня. За даними волонтерського спільноти InformNapalm, підрозділи десантників прибули із Західного військового округу РФ (в/ч 07264, м Псков).

Також вказується, що в базі розвідувальної спільноти зібрані дані з доказами участі військовослужбовців з підрозділів 76-ї ДШД в агресії проти Грузії, операції захоплення Криму і бойових діях на Донбасі. Зокрема, задокументовано, що бурові "Чорноморнафтогазу" (відомі як "Вишки Бойка") в 2014 році захоплювали десантники 104 полку ВДВ зі складу 76-ї ДШД Росії. Також волонтери зібрали дані командирів 76-ї дивізії, яких заохотили за участь в агресії проти України і Грузії.

Нагадаємо, 14 вересня президент РФ Володимир Путін заявив де-факто президентові Республіки Білорусь Олександру Лукашенку, що російська армія після військових тактичних навчань "Словʼянське братство — 2020" в республіці повернеться додому.

Раніше Сербія відмовилася брати участь у військових навчаннях за участю Росії і Білорусі "Словʼянське братство-2020", які повинні пройти під Брестом недалеко від кордону з Польщею, на вимогу Євросоюзу.

    Реклама на dsnews.ua