• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Росія ігнорує захоронені на шляху "Північного потоку-2" хімречовини часів війни, – розвідка

Росія продовжує прискорювати роботи з прокладання газопроводу "Північний потік-2", приховуючи інформацію про небезпеку у зв’язку із захороненими на дні в районі острова Бронхольм хімічними отруйними речовинами часів Другої світової війни

"Північний потік-2"
"Північний потік-2"
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні пресслужби Служби зовнішньої розвідки України, передає "ДС".

"Швидкі темпи прокладання труби в Данських водах в умовах збільшуваного політичного пресингу з боку керівних компаній щодо необхідності якнайшвидшого завершення робіт призводять до зростання загроз не лише екології, але й життю та здоров’ю членів екіпажу. Актуалізувався чинник, про який попереджали екологи – хімічні отруйні речовини часів Другої світової війни, які були захоронені на дні в районі о. Бронхольм. Маршрут трубопроводу «Північний потік 2» проходить поруч із цією зоною", — йдеться у повідомленні.

За даними розвідки, за останні пів століття морські течії зрушили чималу кількість контейнерів з бойовими отруйними речовинами та розкидали їх на значній площі навколо острова. Упродовж останніх щонайменше 35 років такі контейнери та боєприпаси періодично випадково виявляють на сході та півдні від о. Бронхольм.

Також там нагадали, що для мінімізації екологічних ризиків Данія, як умову надання дозволу на прокладання трубопроводу у своїх водах, висувала обов’язковість використання суден із динамічним позиціонуванням (DP). Такі судна мав підрядник РФ у проєкті – компанія Allseas. Але під загрозою санкцій у 2019 році вона вийшла з проєкту і вивела свої судна.

"У Росії ж єдиним трубоукладачем з DP виявився "Академик Черский". Однак його технічний стан не дає змоги й досі почати роботи. Тому РФ доклала значних зусиль і домоглася отримання змін у данському дозволі, що дали "зелене світло" використанню якірного позиціонування. Тепер у водах Данії працює трубоукладач "Фортуна", що використовує 12 (!) якорів для свого позиціонування. І кожен з них ризикує зачепити небезпечний об’єкт на дні", — підкреслили в СЗРУ.

Як зазначається, усвідомлюючи високий рівень небезпеки, росіяни, за даними розвідки, в терміновому порядку доставили на задіяні в роботах судна ампули з атропіном (антидот при отруєнні бойовими отруйними речовинами). 

"Однак, попри небезпеку життю і здоров’ю екіпажів та екосистемі Балтійського моря в цілому, Росія продовжує прискорювати роботи з прокладання труби, приховуючи від громадськості будь-яку інформацію", — резюмували у розвідці.

Нагадаємо, раніше у Німеччині виступили проти відмови Берліна від завершення будівництва "Північного потоку-2" через те, що німецькі компанії "втратять величезні інвестиції". Крім того, відмова від будівництва газопроводу начебто підштовхне Кремль до тіснішої співпраці з Китаєм.

Прокладку двох ниток магістрального газопроводу в територіальних водах Данії планують завершити до кінця квітня поточного року.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua