• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Росія намагається дестабілізувати та послабити НАТО, — міноборони Німеччини

Уряд Росії своїми діями домагається "дестабілізації та послаблення НАТО", однак Китай дедалі більше випереджає Росію з точки зору глобального впливу

Реклама на dsnews.ua

Про це стверджується у внутрішньому документі німецького оборонного відомства, який є в розпорядженні газети Welt am Sonntag, передає "ДС" з посиланням на Deutsche Welle.

Фахівці міністерства, аналізуючи нові військові можливості Росії, вказують зокрема на розробку високоточних гіперзвукових ракет великої дальності, які важко перехоплювати.

Додатково Москва інвестує значні кошти у модернізацію комплексів, що дозволяють завдати ядерного удару з водної поверхні, а також в оновлення свого потенціалу ядерної зброї. Зокрема, РФ вже має близько 6375 ядерних боєголовок.

Згідно з документом міноборони, у розпорядженні Росії — 840 тисяч підготовлених солдат, яких Кремль може швидко передислокувати в інші місця. Вони також здатні досягати переваги в умовах обмеженого часу та простору, зазначається у звіті.

Водночас слабкими сторонами армії РФ є "обмежені можливості використання військово-морських сил у світовому масштабі" та відсутність бойових безпілотників. Для Москви армія є "політичним інструментом дії та влади", наголошується в документі.

За даними німецьких військових експертів, Китай "дедалі більше випереджає Росію з точки зору глобального впливу, в тому числі щодо продажу зброї та військової співпраці".

Китай має у своєму розпорядженні понад два мільйони солдатів, близько 6850 бойових танків та 1600 винищувачів, а також "найбільший у світі ракетний потенціал". Окрім звичайних ракет, до нього належать надзвукові ракети з радіусом дії до 2500 кілометрів.

Крім того, Пекін систематично розширює свій ядерний потенціал і є "найбільшим світовим експортером бойових безпілотників".

Нагадаємо, нещодавно глава німецького МЗС Гайко Маас заявив, що закриття проєкту "Північний потік-2" може зблизити Росію і Китай і штовхнути їх до створення "найбільшого економічного та військового об’єднання, яке існує", і закликав не руйнувати всі мости з Росією.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua