• USD 26.7
  • EUR 31.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Росія не визнає Високого міжнародного представника у Боснії та Герцеговині

Посольство РФ у Боснії і Герцеговині заявило, що не визнає Крістіана Шмідта новим Високим представником міжнародної спільноти у Боснії та Герцеговині

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у дипломатичній ноті посольства, передає "ДС" з посиланням на "Балканський оглядач" та РТРС.

У ноті зазначається, що Росія відмовляється визнати Шмідта на тій підставі, що його кандидатура не була офіційно затверджена Радою Безпеки ООН.

Республіка Сербська також заявила, що не визнає Шмідта Високим представником, адже він не був обраний згідно з додатком 10 Дейтонської мирної угоди, а його призначення не затвердив Радбез ООН.

Високий представник у Боснії і Герцеговині – посада-орган, створений для виконання Дейтонської мирної угоди. Ця посадова особа від імені міжнародної спільноти має здійснювати нагляд за виконанням цивільних аспектів мирної угоди.

Зокрема, він може виносити тимчасові рішення, обовʼязкові для виконання в усій БіГ, та ухвалювати кадрові рішення

Крістіана Шмідта призначили на цю посаду посли держав-членів Керуючого комітету Ради з імплементації миру у Боснії і Герцеговині у травні, офіційно він почав працювати з 1 серпня. 

Його повноваження визнають всі учасники мирного процесу в Боснії і Герцеговині, крім Росії та Республіки Сербської, якіі вважають, що посаду верховного представника потрібно скасувати. 

Нагадаємо, Рада безпеки ООН 23 липня відхилила резолюцію Росії про скасування посади Верховного міжнародного представника щодо Боснії і Герцеговини.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua