• USD 28.4
  • EUR 33.8
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Росія обіцяла Пучдемону підтримати війну Каталонії проти Іспанії

Реклама на dsnews.ua

Росія пропонувала керівнику Каталонії Карлесу Пучдемону 10 тисяч солдатів і погашення зовнішнього боргу у разі війни з Іспанією за незалежність автономії

Пучдемон все ж таки відмовився від пропозиції Кремля, інформує "ДС".

За даними популярного іспанського видання 20minutos, у слідства (іспанці розслідують сепаратизм політиків Каталонії) є два записи телефонних розмов 2018 року.

На записах довірена особа колишнього лідера Каталонії Карлеса Пучдемона Віктор Тарадельяс розповідає йому ж, що якась російська група пропонує ризикнути створити нову державу з автономії, а для її захисту надасть 10 000 солдатів. Ба ще й сплатить каталонські зовнішні борги. Пучдемона пропозиція, утім, не зацікавила.

"Якби вони погодилися, події, ймовірно, були б трагічними й призвели б до збройного конфлікту з державою з непрогнозованою кількістю загиблих", – прокоментував виданню цю інформацію один зі суддів у справі.

Нагадаємо, 1 жовтня 2017 року в Каталонії відбувся референдум щодо незалежності від Іспанії. Лідер Каталонії Карлос Пучдемон був серед його ініціаторів. Іспанський уряд у Мадриді назвав референдум і його результати неконституційними.

У жовтні 2019 року верховний суд Іспанії засудив на тривалі терміни увʼязнення 9 каталонських політиків, у тому числі Пучдемона – за сепаратизм. У Каталонії через це почалися масові протести. Втім, в автономії поступово набирають сили протести проти незалежності Каталонії від Іспанії.

    Реклама на dsnews.ua