• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Росія планувала відправити до Білорусі від 180 до 200 бійців ПВК "Вагнера", - Лукашенко

Реклама на dsnews.ua

Слідом за 33 бійцями ПВК "Вагнера", які були затримані в Білорусі 29 липня, Росія планувала перекидання до країни інших груп найманців

Про це заявив президент Білорусі Олександр Лукашенко після доповіді голови КДБ держави Валерія Вакульчика і голови Слідчого комітету Івана Носкевича про затриманих росіян, передає "ДС" з посиланням на БелТА.

"Я дивлюся, примовкли наші старші брати (Лукашенко має на увазі росіян, які, нібито, є такими — "ДС"). Вже не кричать, що вони посилали цих хлопців до Стамбул. Ніякого Стамбула не було і бути не могло, як виявилося на перевірці. Зрозуміло, що у цієї групи були інші цілі. І завдання слідства — з'ясувати ці цілі", — зазначив президент Білорусі.

За словами Лукашенка, неважливо, хто виконавці. Важливо, хто їх відправив у Білорусь і чому це зробили таємно.

"Вони, звичайно, винні, але не настільки, щоб щодо них приймати якісь жорсткі заходи. Це солдати. Їм наказали — вони пішли. Розбиратися треба з тими, хто наказував, хто їх посилав сюди", — зазначив Лукашенко, закликавши поводитися із затриманими акуратно.

"Молодці, що з'ясували, що це перша група, — похвалив Лукашенка білоруських силовиків. — Я так розумію, це тільки перша група з 180 або 200 людей, яка планувалася до перекидання в Білорусь. І при тому, коли я це кажу (я прочитав доповідь), це точні дані сьогодні. І спроба там зараз заховати "хвіст" в Росії і сказати, що ось чи не вони з нами погодили приїзд цієї групи, це повна нісенітниця. На брехні політику ми не побудуємо. Перекрикуючи один одного в ЗМІ, питання не вирішимо".

Як писала "ДС", 29 липня влада Білорусі заявила, що поблизу Мінська були затримані 33 бойовика російської приватної військової компанії "Вагнера". У білоруських правоохоронних органах заявили, що бійці ПВК прибули для дестабілізації ситуації в період виборчої кампанії в країні. Президент Білорусі Олександр Лукашенко назвав ситуацію надзвичайною подією і зажадав від Росії пояснень. При цьому у Держдумі РФ вважають, що інцидент не вплине на відносини з Білоруссю.

Згодом з'ясувалося, що імена більшості з 33 затриманих у Білорусі бойовиків ПВК "Вагнера"є у базі "Миротвореця" – як учасників війни на Донбасі. Україна сподівається домовитися з Білоруссю про екстрадицію "вагнерівців".

Представник Слідчого комітету Білорусі Олександр Агафонов заявив, що затримані в Білорусі найманці стверджували на допитах, що збиралися летіти до Венесуели, Сирії, Туреччини, а також на Кубу.

    Реклама на dsnews.ua