• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Росія погрожує виходом з Ради Європи через вимоги ЄСПЛ звільнити Навального

Росія відмовляється звільнити з в'язниці опозиціонера Олексія Навального на вимогу Європейського суду з прав людини у зв'язку з чим може бути розпочато процес виходу країни з Ради Європи

Петро Толстой
Петро Толстой
Реклама на dsnews.ua

Про це віцеспікер Держдуми, заступник голови Парламентської асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) Петро Толстой повідомив на своєму Telegram-каналі, передає "ДС".

Нагадаємо, раніше Толстой говорив, що російська влада не збирається випускати опозиціонера на вимогу Суду.

"Чим нам загрожує відмова від виконання рішення ЄСПЛ по Навальному? Не виключаю, що найближчим часом може бути ініційовано надзвичайну тристоронню процедуру або розпочато моніторинг. Ми до цього готові", — написав Толстой.

Надзвичайний тристоронній механізм щодо подолання кризових ситуацій РЄ — це багатоетапна процедура врегулювання питань Ради Європи до однієї з країн-учасниць. Його фінальним підсумком може стати призупинення членства або вихід країни з організації, але лише в тому випадку, якщо прийти до консенсусу не вдасться, і ситуація зайде в глухий кут.

Ініціювати цей механізм може Комітет міністрів Ради Європи (КМРЄ), ПАРЄ або генсек організації, остаточне рішення залишається за КМРЄ, який повинен схвалити його 2/3 голосів. Після цього до країни-порушника відправляється місія Ради Європи, за підсумками якої приймається дорожня карта щодо виходу з ситуації, розрахована на тривалий період. У разі, якщо цей план виявиться непрацюючим, РЄ може запустити наступний етап по призупиненню членства або виключення країни з організації.

"Зрозуміло, що це рішення (ЄСПЛ — "ДС") — просто розігрів громадської думки в Європі перед введенням антиросійських санкцій, якесь потрібно обов'язково правове, таке псевдоправове рішення, яке Росія відмовиться виконувати", — зазначив Толстой, виступаючи в ефірі пропагандистського телеканалу "Росія-1".

Нагадаємо, увечері 2 лютого Симоновський районний суд на виїзному засіданні в Московському міському суді прийняв рішення замінити політику Олексію Навальному умовний термін у справі "Ів Роше" на реальний. Це сталося через два тижні після повернення Навального з Німеччини, де він проходив лікування після отруєння.

Європейський суд з прав людини зажадав від російської влади звільнити Навального з в'язниці.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua