• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Росія постачає в ЄС не той "Супутник", який схвалив науковий журнал

Державний інститут контролю за лікарськими засобами Словаччини встановив, що вакцина від коронавірусу "Супутник V", яку закупило попередній уряд країни, відрізняється від тієї, яку схвалив авторитетний медичний журнал The Lancet

ілюстративне фото
ілюстративне фото / Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Державний інститут поки не рекомендує робити щеплення населення російською вакциною, оскільки не володіє достатньою інформацією для цього, передає "ДС" з посиланням на Dennik N.

Позицію інституту підтримує і Міністерство охорони здоров'я країни.

Повідомляється, що словацькі інспектори не можуть оцінити вакцину настільки всебічно, як Європейське агентство з лікарських засобів.

Інститут зазначає, що вакцина пройшла випробування на стерильність, пірогенність, рН, прозорість, колір, аномальну токсичність, специфічну активність, відсутність видимих механічних домішок, визначення концентрації білка, зовнішнього вигляду.

На основі тільки цих тестів не можна дати висновок про ефективність і безпеку для людей.

Словацький інститут навіть не отримав усіх документів про виробництво або безпеки, необхідних для оцінки.

Важливою знахідкою стало і те, вакцини, що імпортуються, не є повністю ідентичними вакцині, результати дослідження якої були опубліковані в престижному журналі The Lancet. Вони не такі ж, як ті, що використовуються в інших країнах.

До сих пір уряд, який очолював Ігор Матович, в своїх обґрунтуваннях закупити російську вакцину спиралося на це дослідження.

Після дослідження державного інституту мінохоронздоров'я Словаччини звернувся до іншої лабораторії для перевірки безпечності вакцини, проте результати будуть відомі пізніше на цьому тижні.

Нагадаємо, в Словаччині через закупівлю російської вакцини виникла політична криза, в результаті якого в відставку подав прем'єр Ігор Матович.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua