• USD 27.9
  • EUR 34.1
  • GBP 39.5
Спецпроєкти

Росія просить ПАРЄ обговорити "заборону російської мови в Україні"

Російська делегація в Парламентській Асамблеї Ради Європи ініціює проведення в рамках січневої сесії ПАРЄ дебатів через вступ в силу ст. 30 Закону України "Про забезпечення функціонування української мови як державної"

Зал засідань ПАРЄ
Зал засідань ПАРЄ
Реклама на dsnews.ua

Відповідний лист віцеспікер Держдуми Росії Петро Толстой направив голові ПАРЄ Хендрику Дамсу. Документ оприлюднив у своєму Telegram-каналі нардеп від "Європейської солідарності" Олексій Гончаренко, передає "ДС".

Темою дебатів Толстой вказав "Заборону російської мови та інших мов національних меншин в Україні". Він, зокрема, стверджує, що необхідно "привернути увагу" до "тотальної українізації суспільного життя" і "агресивної кампанії проти російської мови". Російський парламентарій звинуватив українську владу в порушенні європейських конвенцій і Конституції України.

Толстой також закликає дати "адекватну оцінку кричущим свідченням обмеження прав російського населення України".

У відповідь Олексій Гончаренко наголосив, що в Україні не ущемляються права російськомовних і "послав" Толстого з цим листом "до палацу до Путіна".

Відзначимо, з 16 січня 2021 року, згідно з законом «Про забезпечення функціонування української мови як державної», сфера обслуговування перейшла на українську.

    Реклама на dsnews.ua