• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Росія розмістила ракетні комплекси на спірних з Японією островах

Реклама на dsnews.ua

Російські військові розмістили зенітні ракетні комплекси С-300В4 на спірних з Японією Курильських островах

Раніше на островах вже були розміщені ракетні комплекси малої дальності "Тор М2", інформує "ДС".

Пропагандистський телеканал міністерства оборони РФ "Звезда" повідомив, що зенітно-ракетні комплекси розміщені на острові Ітуруп, одному з чотирьох найбільших південних Курильських островів. Ракети розмістили нібито, щоб "захищати повітряні кордони Російської Федерації", пише Радіо Свобода.

Довідка. ЗРС С-300В4 — сучасна високомобільна система протиповітряної оборони. Вона призначена для прикриття важливих обʼєктів від ударів балістичних і аеродинамічних засобів повітряного нападу.

Курильські острови (Ітуруп, Шикотан, Кунашир і Хабомаї) викликають територіальні розбіжності між Росією і Японією з кінця Другої світової війни, відколи Радянський Союз анексував ці території. У 1956 році СРСР і Японія підписали декларацію про завершення бойових дій, але не уклали мирний договір. Японія не визнає приналежність цих островів до Росії.

Як писала "ДС", наприкінці листопада влада Росії звинуватила військовий корабель США Джон С. Маккейн у перетині державного кордону в затоці Петра Великого і пригрозила протаранити судно.

    Реклама на dsnews.ua