• USD 26.3
  • EUR 30.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Росія вкрала формулу вакцини AstraZeneca, щоб зготувати "Супутник", — ЗМІ

Російський агент викрав формулу вакцини проти коронавірусу від компанії AstraZeneca. Росія її використовувала при розробці препарату "Супутник V"

Ілюстративне фото
Ілюстративне фото / ТАСС
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в матеріалі британської газети The Sun, передає "ДС".

Тау, британські спецслужби, пише видання, стверджують, що мають докази того, що РФ викрала проєкт вакцини. Зазначається, що дані були викрадені іноземним агентом особисто.

У вересні 2020 року Росія опублікувала результати двох ранніх клінічних випробувань, які свідчать про те, що вакцина "Супутник V" є безпечною і ефективною.

Вакцина російського виробництва використовує технологію, подібну вакцині AstraZeneca, причому обидві використовують ослаблену форму аденовірусу.

Хоча ці твердження надходять з анонімних джерел, цитованих у засобах масової інформації, британський уряд неодноразово заявляв про те, що Росія принаймні намагалася "зламати" тих, хто виробляє вакцини в Британії.

Покійний міністр з питань безпеки Джеймс Брокеншір публічно заяляв, що країна "на 95% впевнена" в спробі злому".

У британському уряді поки не коментують інформацію про викрадення формули вакцини.

Як повідомляла "ДС", в серпні в ВООЗ говорили, що можуть схвалити російську вакцину від коронавірусу "Супутник V" до середини вересня, проте пізніше стало відомо, що організація призупинила процес до початку проведення нової інспекції заводу виробника.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua