• USD 40.7
  • EUR 43.9
  • GBP 51.9
Спецпроєкти

Росія вперше змогла порушити роботу Starlink перед наступом на Харківщину, - ЗМІ

Росія використала "потужну електронну зброю" для порушення роботи супутникового інтернету Starlink перед своїм наступом на півночі Харківської області

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні The New York Times, передає "ДС".

Військовослужбовці 92-ї штурмової бригади ЗСУ практично втратили зв'язок через Starlink незадовго до наступу росіян на півночі Харківської області, пише видання.

Українських чиновники повідомили NYT, що у ході наступу росіяни розгорнули "потужну електронну зброю" та "складніші інструменти" для погіршення якості роботи Starlink. Ці є серйозною загрозою для України, якій часто вдавалося перехитрити російську армію за допомогою передового зв'язку та інших технологій.

Цей випадок, схоже, став першим, коли росіяни спричинили масові збої в роботі Starlink. Якщо російській армії надалі вдасться досягти успіху, це може ознаменувати тактичне зрушення у конфлікті, вважають у ЗМІ.

Як писала "ДС", внаслідок найпотужнішої за останні 20 років магнітної бурі на Сонці, яка почалася 10 травня, супутники Starlink компанії Ілона Маска SpaceX вийшли з ладу. Зазначимо, що наступ російської армії на Харківщину також почався 10 травня.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua