• USD 36.6
  • EUR 35.7
  • GBP 40.4
Спецпроєкти

Росіянин проплив 20 км до Японії через протоку Зради і попросив політичного притулку (МАПА)

Чоловік з Росії проплив 20 км з контрольованого Росією острова Кунашир через протоку Зради до берега Японії і попросив надати йому притулок

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в повідомленні японського видання Yomiuri, передає "ДС".

Повідомляється, що підозрілого чоловіка помітили місцеві жителі, мешканці міста Сібецу. Коли вони до нього звернулися, він повідомив, що не має при собі паспорта, він росіянин і приплив з Кунашира. Цю ж версію він озвучив і японській поліції, після чого попросив притулку.

Регіональне імміграційне бюро острова Хоккайдо на даний момент вивчає ситуацію.

Як передає ТАСС, російська сторона заявляє, що влада Японії відмовляється надати офіційну інформацію про вказану людину.

Так, начальник відділу імміграційного контролю міста Саппоро, у віданні якого перебуває справа, пояснив неможливість співпраці з російським генконсульством відсутністю вказівок керівництва в Токіо, а також поки що непідтвердженими громадянством чоловіка.

Відзначимо, міжнародний статус острова Кунашир, найпівденнішого з Курильських островів, невизначений. Росія відносить його до складу своєї Сахалінської області. Після 1945 року острів був окупований радянськими військами, на сьогодні уряд Японії не визнає російського панування, вимагаючи повернути захоплені Москвою японські території.

Цікаво, що контрольований Росією острів Кунашир та японський острів Хокайдо, куди приплив чоловік, розділяє протока Зради. Протока названа так росіянами в 1811 році в памʼять про начебто віроломство японців, які обманом захопили росіян, що висадились на острові для поповнення запасів води і провіанту.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua