• USD 27.2
  • EUR 32.4
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Російська спілка журналістів вийшла з Європейської федерації через скрутне фінансове становище

Правління Спілки журналістів Росії (СЖР) в травні затвердило рішення про вихід з Європейської федерації журналістів (ЄФЖ)

Логотип СЖР
Логотип СЖР / Союз журналістів России
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться в листі голови СЖР Володимира Соловйова президенту ЄФЖ Могенсена Бліхера-Бьєррегарда, передає "ДС" з посиланням на Комерсант.

За словами Соловйова, фінансове становище російського союзу погіршивлося через пандемію, тому він більше не може платити членські внески. Також європейське об'єднання, на думку голови СЖР, не зійшлося з європейськими колегами, так як їх діяльність зосереджена в основному на проблемах «членів Євросоюзу або країн-кандидатів», які «не мають практичного відношення до проблем і завдань СЖР».

Керівник міжнародного відділу союзу Тимур Шафір заявив «Комерсант», що припинення членства в ЄФЖ — це «чисто технічний процес» і «не більше ніж оптимізація витрат». Однак він не назвав точну суму членських внесків, додавши, що йдеться «про десятки тисяч євро».

На думку Шафіра, функції Європейської федерації журналістів і Міжнародної федерації журналістів (МФЖ), де також знаходиться СЖР, «дублюються», тому правління російського союзу вважає «недоцільним» платити внески в обидві федерації.

Президент ЄФЖ Могенс Бліхер-Бьєррегард підкреслив, що російська організація — єдина, яка вийшла з європейського об'єднання через економічні проблеми і федерація «завжди готова піти в таких питаннях назустріч колегам». Він також додав, що ЄФЖ — «незалежна організація, а не філія МФЖ». Експерти, опитані виданням, вважають, що відхід з європейського об'єднання може бути «політичним рішенням» і небажанням СЖР підтримувати заяви ЄФЖ про ситуацію з журналістами в Білорусі.

Європейська федерація журналістів — найбільша організація журналістів в Європі, що представляє близько 320 тисяч журналістів в 71 журналістській організації в 43 країнах. Союз журналістів Росії, який налічує близько 60 тисяч членів, приєднався до європейського об'єднання в 2013 році.

Нагадаємо, за даними МЗС України, в російських в'язницях незаконно утримують 9 цивільних журналістів з окупованого Криму. Йдеться про звичайних людей, які брали на себе функції ЗМІ і висвітлювали справжню ситуацію на півострові.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua