• USD 41.3
  • EUR 45
  • GBP 53.5
Спецпроєкти

Російські олігархи збагатіли на 11 млрд доларів через підйом військової економіки, - ЗМІ

Російські олігархи отримали більше трильйона рублів (11,3 млрд доларів) дивідендів за 2023 рік та перший квартал 2024-го, до цього призвело пом'якшення економічної невизначеності через війну Росії проти України

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у розслідуванні видання Bloomberg, передає "ДС".

За даними видання, на найбільшу суму свої статки поповнив ключовий акціонер та колишній президент нафтового гіганта "Лукойл" Вагіт Алекперов — він отримав 2,11 млрд доларів дивідендів.

При цьому підприємець перебуває під санкціями Великої Британії та Австралії, але не США та Євросоюзу.

Мільярдери Олексій Мордашов із ПАТ "Северсталь" та Володимир Лісін із ПАТ "Новолипецький металургійний комбінат" отримали 1,68 млрд і 1,37 млрд доларів відповідно.

Мордашов перебуває під санкціями США, Британії та ЄС, а ось Лісін не підпадає під жодні серйозні обмеження.

До списку увійшли соратники російського диктатора Володимира Путіна – мільярдери Геннадій Тимченко та Тетяна Литвиненко, яка отримала частку у ПАТ "ФосАгро" до того, як її чоловік потрапив під санкції США у 2023 році.

Литвиненко є ректором Санкт-Петербурзького гірничого університету, де путін отримав докторський ступінь у 1997 році. Він також був керівником його кампанії у місті під час трьох виборів.

Як писала "ДС", 10 квітня суд Євросоюзу задовольнив позов акціонерів російського "Альфа-Банку" Петра Авена і Михайла Фрідмана про виключення їх із санкційного списку

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua