• USD 28.4
  • EUR 33.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Російські пракери ледь не поговорили з Дудою, представляючись Зеленським і Макроном

Реклама на dsnews.ua

Пранкери з Росії намагалися поговорити з президентом Польщі Анджеєм Дудою від імені нібито його колег з України та Франції Володимира Зеленського і Еммануеля Макрона відповідно

Про це йдеться в матеріалі польського видання Rzeczpospolita, передає "ДС".

Раніше пранкерам вдалося поговорити з Дудою, представившись генсеком ООН Антоніу Гутерришем.

У інших двох випадках працівники канцелярії Анджея Дуди розкрили обман, здійснивши перевірку через секретаріати обох президентів і посольства.

Третя спроба виявилася вдалою через помилки співробітника представництва Польщі в ООН — він не перевірив, чи дійсно цей номер належить помічникові Антоніо Гутерриша, і не з'ясував, що помічника, від імені якого дзвонили пранкери, насправді не існує.

Стало відомо, що спочатку пранкер Кузнєцов зателефонував до секретаріату, канцелярії президента, представившись неіснуючим помічником Гутерриша і просячи про розмову з Дудою генсека ООН для привітання з перемогою у другому турі.

В канцелярії попросили його направити лист-запит, а потім звернулися до представництва Польщі в ООН, просячи уточнити в прес-службі генсека ООН, чи дійсно є помічник з таким номером та електронною поштою і чи справді Гутерріш планував дзвонити Анджею Дуді.

За словами Вітольда Дзельського, директора відділу міжнародних зв'язків канцелярії президента, його двічі запевнили, що електронна пошта була справжньою.

В канцелярії кажуть, що їх не дуже збентежила електронна пошта на protonmail, тому що він вважається надійним каналом зв'язку, в доповнення до офіційних захищених.

У МЗС Польщі в четвер увечері повідомили, що двох причетних до помилки співробітників Постійного представництва Польщі в ООН у Нью-Йорку звільнили.

Українська правда уточнює, що напередодні глава МЗС Польщі Яцек Чапутович заявив, що розіграш польського президента Анджея Дуди російськими пранкерами є прикладом дезінформації з боку РФ, яка мала на меті посварити Польщу і Україну, і що така розмова занадто добре спланована як для жарту.

Як повідомлялося, російські пранкери зателефонували Анджею Дуді, представившись генеральним секретарем ООН Антоніу Гутерришем. Розмова тривала близько 10 хвилин.

Під час розмови польський президент, серед іншого, розповідав про ситуацію з коронавірусом в Польщі. У відповідь на питання про те, що могло бути основним джерелом заражень у Польщі, він говорить, що це "складно сказати", але однією з причин може бути Україна, тому що у Польщі багато людей з України".

    Реклама на dsnews.ua