• USD 26.5
  • EUR 31.1
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

Російські "тролі" атакували десятки сайтів західних ЗМІ

Сайти західних ЗМІ використовувалися прокремлівськими тролями з метою схилити громадську думку в різних країнах на користь Росії

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє BBC з посиланням на дослідження Центру вивчення злочинності та безпеки Кардіффського університету (Велика Британія), інформує "ДС".

Фахівці Центру дійшли висновку, що 32 відомі видання в 16 країнах світу стали мішенню тролів, у тому числі сайти британських Mail Online, Express і Times.

"За словами дослідників, розміщені на цих сайтах тролями коментарі потім використовувалися російськомовними виданнями як основа для статей… Науковці використовували метод розпізнавання патернів для аналізу коментарів читачів, який змусив їх припустити, що деякі облікові записи організованим чином розміщували прокремлівський контент", — ідеться у повідомленні.

Відповідні коментарі потім підхоплювалися російськими ЗМІ, котрі на їх основі створювали матеріал "під певним кутом, що вказує, якої думки нібито дотримуються британці", додає Укрінформ.

Їх публікували не тільки в Росії, а й в інших європейських країнах, особливо в Болгарії. А потім коментарі просували в соцмережах, що збільшувало охоплення аудиторії.

Головні тенденції російської дезінформації та пропаганди в прокремлівських медіа в останні тижні серпня полягали в тому, щоб нівелювати статус США на міжнародній арені, просувати теорії змов про нібито контроль британців над усім світом і поширювати історичні фейки про Голодомор.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua