• USD 39.4
  • EUR 42.8
  • GBP 49.9
Спецпроєкти

Російські війська почали "остаточний вихід" з Карабаху, — ЗМІ Азербайджану

Так звані російські "миротворці" почали виходити з території колишньої невизнаної республіки Нагірний Карабах, яку Баку повернув під свій контроль

Реклама на dsnews.ua

Про це йдетсья у повідомленні Musavat, передає "ДС".

За даними видання, перший склад і військова техніка "миротворчого контингенту" покинули територію храму Худаванг у Кяльбаджарському районі. Контингент росіян вийшов звідти всього кілька днів тому і наразі туди зайшла азербайджанська поліція. 

"Надійні джерела" видання стверджують, що процес остаточного виходу російського контингенту з території Азербайджану розпочато. За його інформацією, також триває виведення росіян з бази в Ходжали.

"Очікується, що історичний і великий процес завершиться за кілька днів. Цим Азербайджан відновлює повний суверенний контроль над Карабахом і всіма його землями", – пише Musavat.

Російський "миротворчий" контингент було тимчасово розміщено в Карабасі за підсумками тристоронньої заяви, підписаної 10 листопада 2020 року між лідерами Азербайджану, Росії та Вірменії.

Після блискавичної одноденної військової операції Баку, розпочатої 19 вересня 2023 року, Азербайджан фактично повернув під свій контроль Нагірний Карабах.

Як писала "ДС", 19 березня прем'єр-міністр Вірменії Нікол Пашинян заявив про готовність передати чотири села під контроль Азербайджану на тлі виникнення спірних питань та побоювань відновлення конфлікту.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua