• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Російським космонавтам "допоміг" виявити пробоїну на МКС пакетик чаю: хочуть заклеїти дірку скотчем

Реклама на dsnews.ua

Російські космонавти на Міжнародній космічній станції (МКС) відзвітували про виявлення місця витоку повітря. Це стало можливим після того, як камери зняли рух пакетика чаю в невагомості

Про це повідомив член екіпажу російський космонавт Анатолій Іванишин Центру управління польотами (ЦУП), передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

«Ми думаємо, ми дійсно ідентифікували ймовірне місце витоку. Ми розподілили пакетик чаю перед закриттям перехідною камери <...> У нас є кілька фото і відео, з якого краю полетів пакетик з чаєм або куди мав намір полетіти, що як раз показує, в якому напрямку дме повітря з можливого місця витоку», — заявив Іванишин .

Він додав, що місце витоку знаходиться біля апаратури широкосмугової системи зв'язку, уточнює РИА Новости.

У відповідь ЦУП запропонував космонавтам заклеїти скотчем передбачуване місце витоку, коли для цього з'явиться час, і попросив прислати фото і відео.

Витік повітря виявили на МКС в кінці серпня. Спочатку передбачалося, що витік стався в модулях американського сегменту, однак пізніше з'ясувалося, що він знаходиться в російському модулі "Зірка".

9 жовтня космонавт Іван Вагнер заклеїв два можливих місця витоку за допомогою пластиліну, однак це не допомогло вирішити проблему, пише РБК.

    Реклама на dsnews.ua