• USD 27.7
  • EUR 33.1
  • GBP 38.3
Спецпроєкти

Роскомнагляд погрожує заблокувати в Росії Google

Реклама на dsnews.ua
В російське законодавство можуть бути внесені зміни, що дозволяють заблокувати пошуковик Google

Про це заявив заступник голови Роскомнагляду Вадим Суботін, інформує "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

За його словами, це буде зроблено в разі ігнорування компанією Google вимог російського законодавства про фільтрації пошукової видачі від забороненого контенту.

"Чинний закон зараз не передбачає блокування, що він передбачає адміністративний штраф. Але ви розумієте, що якщо ми зайдемо в глухий кут, то на законодавчому рівні у нас є всі можливості, щоб це питання врегулювати. Якщо держава бачить, що якась іноземна компанія не дотримується російське законодавство послідовно і системно, то держава вносить зміни в закон, і за невиконання російських законів можливо більш суворе покарання - таке, як блокування", - сказав Суботін.

Він зазначив, що поправки можуть бути внесені до 149 Федеральний закон "Про інформацію".

"У нас вся інтернет-галузь регулюється цим законом", - пояснив Суботін.

Як повідомляла "ДС", 11 грудня Роскомнагляд оштрафував компанію Google на 500 тисяч рублів ($7530) за відмову фільтрувати заборонений в Росії контент.

26 листопада Роскомнагляд порушив адміністративну справу стосовно Google за відмову підключитися до реєстру заборонених в РФ сайтів для фільтрації пошукової видачі, зазначалося, що розгляд протоколу про правопорушення по суті відбудеться в грудні.

25 жовтня у прес-службі Роскомнадзора повідомили, що регулятор зафіксував невиконання компанією Google спрямованого їй вимоги про підключення до федеральної державної інформаційної системи (ФГИС), містить перелік заборонених сайтів (Єдиного реєстру забороненої інформації).

    Реклама на dsnews.ua