• USD 28.2
  • EUR 33.1
  • GBP 36.1
Спецпроєкти

Росія хоче законсервувати конфлікт на Донбасі, щоб не втратити важелі впливу на Україну, — Гармаш

Реклама на dsnews.ua

Російська Федерація прагне законсервувати конфлікт на Донбасі, щоб підняти питання про зняття санкцій і вимагати від України початку переговорів з представниками окупованих територій

Про це заявив представник української делегації в Тристоронньої контактній групі Сергій Гармаш в інтерв'ю "Радіо Свобода", передає "ДС".

"Але при цьому це все одно буде залишатися проросійський анклав, там будуть незаконні збройні формування, якщо законсервувати конфлікт. Консервація конфлікту — це те, що є зараз, тільки не стріляють", — підкреслив він.

За його словами, в Москві зацікавлені саме в консервації конфлікту, і російський представник на переговорах Дмитро Козак має досвід такого ж сценарію в Придністров'ї.

"І фактично ось ці незаконні збройні формування, які зараз там є, будуть збережені фактично. Якщо конфлікт буде заморожений, то це аналог другої російської армії Придністров'я", — додав Гармаш.

Він зазначив, що такий варіант найгірший для України.

"Тому що подібним чином нас поступово виведуть до того, що є в Придністров'ї, що ми будемо зустрічатися з Пушиліним. Тому що це суб'єктивізація", — підсумував він.

Нагадаємо, раніше глава Офісу президента України Андрій Єрмак заявив, що під час переговорів в Берліні 11 вересня на рівні політичних радників країн-учасниць "нормандського формату" не було досягнуто домовленості про дату наступного саміту лідерів "четвірки", проте процес "рухається вперед".

    Реклама на dsnews.ua