• USD 29.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

Росія незаконно отримала право на проведення ЧС-2018 з футболу, - Мін'юст США

Реклама на dsnews.ua
Один з російських олігархів підкупив президента ФІФА, щоб забезпечити Росії право проведення чемпіонату світу з футболу в 2018 році

Такими даними своєму розпорядженні Мін'юст США, передає "ДС" з посиланням на Sky Sports.

Опублікований американським відомством звіт про втручання Росії у президентські вибори 2016 містить інформацію про звіті британського розвідника, який стверджував, що "російський олігарх втручався в процес боротьби за право проведення чемпіонату".

Країною для проведення ЧС-2018 Росії вибрали в 2010 році. Крім неї, за це право боролися Англія, Нідерланди, Бельгія, Іспанія і Португалія.

Колишній президент ФІФА Йозеф Блаттер не згадується в звіті, однак саме він очолював організацію в 2010 році, уточнила "Українська правда".

Як йдеться у звіті, британський розвідник надав інформацію, що виклав ймовірний розмова між президентом Росії Володимиром Путіним і прем'єр-міністром Дмитром Медведєвим. У цій розмові Путін нібито визнав, що російський олігарх підкупив президента ФІФА.

В іншому звіті розвідник навів слова кремлівського чиновника. Останній також визнав, що Москва втрутилася в результатах голосування за право проведення чемпіонату.

Зазначимо, що колишній глава ФІФА Блаттер відбуває шестирічний заборона на діяльність, пов'язану з футболом.

В сою чергу представник Росії Олексій Сорокін повідомив, що Росія "не робила нічого незаконного і поганого під час голосування за право проведення ЧС-2018".

Нагадаємо, 9 грудня Виконком Всесвітнього антидопінгового агентства WADA одноголосно рекомендував організації позбавити Російське антидопінгове агентство (РУСАДА) статусу відповідності Всесвітнім антидопінговим кодексом

Таким чином, Росія на чотири роки позбавляється права приймати чемпіонати світу і подавати заявки на їх проведення, спортсмени країни не зможуть виступати на Олімпіадах і світових першостях під національним прапором.

Також виконком WADA ввів чотирирічний заборона на відвідування міжнародних спортивних заходів російськими держслужбовцями та керівництвом Олімпійського комітету Росії (ОКР) та Паралімпійського комітету Росії (ПКР).

РУСАДА повідомила, що виконком WADA дозволить виступати тільки "чистим" російським спортсменам під нейтральним прапором (без гімну).

Між тим російська збірна зможе брати участь в чемпіонаті Європи з футболу, який відбудеться в 2020 році.

    Реклама на dsnews.ua