• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Росія під виглядом останків 600 японських військовополонених передала Токіо трупи росіян

Реклама на dsnews.ua
Останки 600 осіб, які Росія раніше передала японській стороні, як прах військовополонених часів Другої світової війни, не належать японцям

До такого висновку прийшов Моз Японії, інформує "ДС" з посиланням на телеканал NHK.

З Забайкальського краю в Японії за останні 10 років були вивезені останки майже 600 чоловік, імовірно - японських військовополонених.

Проте в результаті ДНК-тестів фахівці встановили, що велика частина останків не належить японцям. Інші зразки можуть не належати громадянам Японії "з високою часткою ймовірності". Так, частину останків, вивезених з кладовища села Боржигантай в Забайкаллі, може належати місцевим жителям.

За даними ЗМІ, експерти сумнівалися в ідентичності останків протягом останніх декількох років, проте до цих пір чиновники публічно про це не оголошували і російській стороні про свої сумніви не повідомляли.

За підрахунками Токіо, після завершення Другої світової війни в таборах СРСР і Монголії померли близько 55 тисяч японських військовополонених. Останки 33 тисяч з них як і раніше залишаються на території колишнього Радянського Союзу та Монголії.

    Реклама на dsnews.ua